Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most teherbe esnék, milyen...

Ha most teherbe esnék, milyen juttatást kapnék?

Figyelt kérdés
2007.decemberében megszűnt a munkahelyem,ahol 8 évig dolgoztam, munkanéküli lettem(5.5hónapig), majd májusban találtam munkát. 3.5 hónapig 8 órában foglalkoztattak,szeptembertől viszont 4órás vagyok.Ha terhes lennék, akkor a táppénzt a 4 órából számolnák ki, ugye? És szülés után kapnék tgyást, gyedet? És annak az összegét miből számolnák ki? Azt is a 4 órából? Vagy csak gyest kapnék?
2008. okt. 26. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Most akkor van munkahelyed ugye?-ahhoz írom!!

4 órás alapbéred után kapnád a táppénzt..

Mivel a szülésig 2 évre visszamenőleg meglenne a 180 nap munkaviszonyod akár táppénzen is a 4 órás béred után kapnád a táppénzt, a tgyást majd a gyed-et..érdemes lenne tudni mennyi a béred, mindenféle pótlék nélkül, mert lehet hogy olyan alacsony hogy a gyes eleve jobban megéri..

A munkaügyi kp-ból származó jövedelem nem vehető figyelembe..mire szülnél 9-10 hónap múlva, addigra az előbbi 8 órás munkahelyed is kiesne a két évből.

Ja most olvasom, hogy voltál 3,5 hót 8 órás is..akkor átlagot számolnának , de csak a gyednél és a tgyásnál, a táppénzt a 4 órás után kapnád.

2008. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tgyás -t és a gyedet is az utolsó egy éves átlagkeresetedből számolják ki. Nekem is így számolták, pedig én 7 hetes terhességtől táppénzen voltam, mert olyan munkahelyem volt, ahol terhesen nem lehet dolgozni.A táppénzt nem tudom, miből számolják ki.Igen jogosult vagy a tgyás -ra és gyed-re is.
2008. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!