Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYED ideje alatt esek...

Ha GYED ideje alatt esek teherbe, majd GYES ideje alatt születik meg a 2. gyermekem, milyen juttatást kapok?

Figyelt kérdés

Ha GYES ideje alatt szülöm meg a 2. gyermekem akkor ezután mit kapok? Úgy értem, Újból GYED-et, vagy tovább a GYES-t?

Az 1. baba júliusban lesz 2 éves, viszont szeptemberre vagyok kiírva a 2. babával.

Ha valaki tudna válaszolni, akkor kérem tegye, mert fogalmam sincs. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2010. jún. 1. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Újból kapod a tgyás-t, majd a gyed-et.
2010. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak GYESre leszel jogosult. Ugyanis a július-szeptember alatti gyes nem biztosítási jogviszony. Egy könyvelőt kéne megkérdezni.
2010. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Gyed lejárta után nem mész vissza betegállományba? Úgy talán jobban jönnél ki?
2010. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Természetesen jogosult leszel mindarra, amire az első babával is, tehát szeptemberben ha lemondod a Gyes-t, igényelheted a Tgyást, majd a Gyed-et.

Gyes alatt is biztosítva vagy:)

2010. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyes valóban nem biztosítotti jogviszony, de könyörgöm, attól hogy gyes-en van, még megvan a munkaviszonya! Csak fizetés nélküli szabadságon van!
2010. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előbbi (22:05)hozzászólásomhoz:

Munkaviszony mellett biztosított vagy Gyes alatt is, de nem a Gyes-ből kifolyólag, hanem , mert a biztosított időnek feltétele a folyamatos munkaviszony.

Tehát nem attól vagy biztosított, hogy Gyes-en vagy, hanem attól, hogy folyamatos a munkaviszonyod.

Remélem érthető:)

2010. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, régebben nem véletlenül mondták, hogy az első gyerek 2. születésnapja előtt szülessen a pici. Az unokatesóm nem járt jól, 2 héttel szült a nagyobbik 2. születésnapja után, azaz GYES alatt és nem is kapta meg a tgyást, meg a gyedet.

Szerintem nézz utána hiteles embernél (könyvelő, ilyesmi).

2010. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tgyás és gyed is jár, az előbb nem jól írtam. Arra figyelj, hogy a szülés előtt 4 héttel mondd vissza a gyest és igényeld meg a tgyást, mert a kicsivel már csak 2 évig kapod majd a gyedet és utána semmit. A bejelentett béred lesz az alap, tehát annak a 70%-a, vagy a minimálbér 2xesének a 70%.
2010. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23.19, akkor az unokatesódat vagy átverték, vagy te rosszul értelmezted a helyzetét. Ha él a munkaviszonya, amikor születik a baba, akkor ugyanazokra az ellátásokra jogosult, mint az első babával. Ez független attól, hogy jelenleg milyen ellátást kap.
2010. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A eset él a munkaviszonya: akkor jogosult tgyásra, gyedre. Ha jól tudom azért "menjen" vissza dolgozni a szülés előtt(szabik kivétele) és tgyás igénylése mehet utána, mert akkor megkapja az eddig eltelt idő béremelését, nő a tgyás, gyed alapja(ha eddig is maxos voltál, akkor nem oszt-szoroz)

B eset, ha már nincs munkaviszonya: gyes alatt akkor a második babával csak gyest kaphatsz.

2010. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!