Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamát kitehetik a munkahely...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Kismamát kitehetik a munkahelyről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég tudtam meg h babát várok. Szóltam a főnökömnek (call centerben dolgozok). Szakmailag semmi gond nincs velem, de nem rég a cég áttért az értékesítésre a probléma megoldás mellett. Ez sajnos nekem nem megy jól. Így az értékelésen már nem megfelelő. Az lenne a kérdésem h emiatt kitehetnek a munkahelyről?

Köszönöm előre is!


2010. jún. 4. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerződésedtől is függ: határozatlan vagy határozott idejű?

határozatlan idejű esetében a kismama a törvény által védve van, olvasd el a munka törvénykönyvét.

2010. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már védett vagy,nem rúghat ki!
2010. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Határozatlan idejű vagyok. A MTK-t meg átolvasom, jó ötlet.
2010. jún. 4. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
SZülési szabadság/beteg állomány alatt nem utána igen hogy védenek e valamilyen jogok kismamaként nem tudom.
2010. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendkívüli felmondással elküldhetnek akkor is, ha terhes vagy. Persze ehhez megfelelő indok kell.
2010. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont mihelyt visszamész dolgozni, utána kirúghatnak, tehát csak addig vagy védett.
2010. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy nem rúghatnak ki, mert ez így ebben a formában nem igaz. Mert ha megszűnik a munkahelyed vagy a munkaköröd és nem tudnak neked biztosítani megfelelőt, felmondhatnak.

De szerintem ezzel az indokkal, hogy nem megfelelő az értékelésed, még ha nem várnál babát sem rúghatnának ki. A határozatlan idejű szerződést nem lehet csak úgy felmondani. Csak átlag ember ritkán fordul a munkaügyi bírósághoz, de érdekes történetek vannak a honlapjukon, hogy milyen vétséget elkövetőket kellett visszavenni krúgásuk után.

2010. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!