Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyről (táppénzről) ha...

Munkahelyről (táppénzről) ha megyek Tgyás-ra az mennyivel jobb, mintha munkanélküliről mennék?

Figyelt kérdés
szóval,ha megvan az elmúlt 2 évben a 18O nap munkaviszonyom, most nem dolgozom sehol, de anyós be tudna jelenteni egy kis időre (ő vállalkozó). A tb-t kellene fizetnem magam után. Munkanélkülire is jogosult lennék. Csak nem tudom melyik a jobb megoldás.
2009. jan. 26. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Tgyást nem kapsz, ha nincs munkaviszonyod. Akkor csak gyedet kapsz a szülést követően. (én úgy tudom)
2009. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
GYED-re se vagy jogosult,csak GYES-re,ha munkanélküliről mész el.A TGYÁS,GYED feltétele a 180 biztosított nap mellett az,h akkor is biztosított legyél,amikor elmész TGYÁS-ra.Szval vedd igénybe "anyósodat".Sokan csinálják ezt-mármint,h a szülés előtt 1-2 hónapra bejelentetik magukat vhova-,pont azért,h a jogosultságuk meglegyen.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! van valaki aki profi ebben a témában?könyvelő, tb-s,stb.?
2009. jan. 26. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló. Én is munkanélküli voltam, szülés előtt 4 hónappal bejelentett egyik ismerősöm. 3 hónapig fizettem magam után a járulékokat, majd egy hónapra elmentem betegre,akkor már nem kell fizetni semmit, mert azt már az oep adja, s utánna tgyás, majd gyed.Ha szülés előtt csak egy két hónapot vagy bejelentve, az nem igazán elég, mert akkor az oep szivességi bejelentésnek veszi, s nem adja megy a tgyást gyedet, mert ugye azt is elbírálják mielőtt megkapná az ember.

Szóval minimum 3 hónapot érdemes befizetni, hogy minden okés legyen.

2009. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!