Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. gyereknél is jár a gyed?...

2. gyereknél is jár a gyed? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed-en vagyok. Szeretnénk még egy babát. Jelenleg nem állok munkaviszonyban, mert a tgyás ideje alatt lejárt a szerződésem, így nem kötelesek meghosszabbítani, így passzív jogon kapom a gyed-et. Ha a köv. baba a gyes alatt születne meg akkor kapnék tgyást,gyed-et?Vagy az nem számít bele, hogy előtte járt? Mindenképpen el kell mennem dolgozni előtte, hogy kapjak?

Valaki segítsen légyszi, aki ért hozzá! Kiváncsi vagyok hogy van, mert ahány ember annyi féle válasz.


2010. máj. 30. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
nem nem fog járni semmi. És ha el kell menned dolgozni akkor a másfél év biztosítási jogviszonynak meg kell lennie.
2010. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Áh értem! Köszi! Egyébként is úgy terveztük, hogy dolgozni megyek és csak később még egy gyerek.

És ha pl. nem találok munkát és el kell mennem munkanélkülire az számít valamit? A mama lenne gyesen, mert ő lesz itthon a kislánnyal. Tehén én bejelentkezhetek munkanélkülire elvileg, ugye?

2010. máj. 30. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
én munkaviszonyban vagyok, de jelenleg itthon gyeden és gyes alatt fog megszületni a 2. gyerekünk. felhívtam az államkincstárat és azt mondták, hogy jár a gyed ilyen esetben. szerintem hívd fel őket te is, az a biztos!
2010. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van szerintem igen ez egy jó megoldás, mert az biztosítási jogviszony és abból már összejöhet az egy év minimum és akkor egy munkahely kell, hogy hogyan és mannyi időre azt már nem tudom megmondani, és hogy munkanélküliről ha mész szülni akkor hogy alakul a dolog, mert a munkanélkülinek is két formája van és valamelyik már nem számít biztosított jogviszonynak. Ebben már nem tudok segíteni sajnos.
2010. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De ne az államkincstárat hívd mert ők a GYESsel foglalkoznak GYEDdel a Egészségbiztosítási Pénztár, ott tudnak neked pontos felvilágosítást adni a THGY_ről, GYEDről.

De ha nincs a GYED mögött jogviszony akkor nem jár semmi ez biztos. Arról érdeklődj hogyan tudsz jogviszonyt szerezni.

2010. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2010. máj. 30. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha álláskeresési járadékra vagy jogosult, az beleszámít a biztosítotti időbe, az álláskeresési segély nem. Mivel jelenleg nincs biztosítotti időd, így a következő babánál számolgatnod kell. Ha a szülést megelőzően két éven belül lesz 365 nap biztosításban töltött időd, és jogosult vagy álláskeresési járadékra, akkor a szülésig igényeld, úgy járni fog a tgyás, majd ha a tgyás lejárt, jelentkezz vissza álláskeresésire, úgy igényeld a gyed-et, ebben az esetben az is járni fog.

A szülés előtti 365 napba az számít bele, amikor munkaviszonyod volt, és amíg tgyáson voltál aktívan. (tehát a tgyás-nak azon napjai is beleszámítanak a 365 napba, amikor még élt a munkaviszony). Ha gondolod, nagyon szívesen kiszámolom neked, hogy megvan-e az időd, csak írd meg, mennyi ideig dolgoztál, és mikorra szeretnétek a tesót:)

2010. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!

Utolsó hozzászólónak: Pontosan 2007. június 14-től dolgoztam(ettől a naptól munkaviszonyom volt), 2008.12.29-én megszületett a kislányom. Nem tudom számít-e de június eleje óta táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. A munkaviszony 2009. január 31-én szűnt meg. Én természetesen 2008.12.29-től voltam tgyáson.

Azt hiszem ennyi. Ha kell még valami szólj légyszi! A kistesót olyan május-júniusra terveznénk, de ez nem rajtunk múlik. Ahhoz. hogy munkanélkülire jelentkezzek ha jól tudom nem lehetek gyesen, igaz? A nagymama lenne, aki velünk él.

És nagyon köszönöm a segítséget.

2010. máj. 31. 06:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!