Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen pontosan a közös...

Milyen pontosan a közös felügyeleti jog?

Figyelt kérdés
3 hónapja szétmentünk a párommal, van egy 1 éves kisfiúnk. Megütött azért hagytam ott, rossz a viszony azóta is, viszont ő mindenképp közös felügyeleti jogot fog kérni azt mondta, 2 hét múlva lesz az első tárgyalás.

2017. okt. 22. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Hat megszivja, mert nem kapja meg. 3 ev alatti gyereket kizarolag ket hetente hetvegen fog latni par orara. 3 ev utan aludhat majd nala.


Van feljelentes, latlelet, hogy megutott ?

Az nagyon kellene mert azzal 100 % ra bebiztositod magad.

2017. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Tévedsz, első. A közös felügyeleti jog alap. A kizárólagoshoz nagyon ritkán folymodik a bíróság. Annyit jelent a közös felügyeleti jog, kérdező, hogy minden nagyobb döntéshez, ami a gyereket illeti, kell a másik szülő beleegyezése is: bölcsőde, iskola, költözés, stb.
2017. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Ez a szuloi jog amit irsz masodik.

Persze, hogy azt mindket fel gyakorolja ha rajta van a szuletesi anyakonyvi kivonaton.

Itt a FELUGYELETI jog volt a kerdes. Nem egy a ketto.

Azt pedig 99 % ban az anyanak adjak egy 1 eves gyereknel.

2017. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Te tevedsz. Valószínűleg te a megosztott felügyeletre gondolsz, amikor a gyerek fele időben van a szuloknel elhelyezve. A közös felügyeleti jog közös döntést jelent mindenben, a kizárólagos csak a gyereket érintő lényeges kérdésekben kéri a másik szülő beleegyezéset, a megosztott pedig egy hét itt, egy hét ott, nincs tartasdij
2017. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülői felügyelet közös gyakorlása során a szülők jogai és kötelezettségei egyenlők. A szülő felügyeleti jogának gyakorlását a bíróság vagy más hatóság törvényben meghatározott, kivételesen indokolt esetben, olyan mértékben korlátozhatja vagy vonhatja el, amely a gyermek érdekének biztosításához szükséges.

A szülői felügyeletet a szülők - megállapodásuk vagy a gyámhatóság vagy a bíróság eltérő rendelkezése hiányában - közösen gyakorolják akkor is, ha már nem élnek együtt.

A különélő szülők a szülői felügyelettel kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket egymás között megoszthatják, és megállapodhatnak abban is, hogy a szülői felügyeletet az egyikük gyakorolja. A szülők erre irányuló megállapodására utal, ha a gyermek hosszabb ideje háborítatlanul egyikük háztartásában nevelkedik.

A különélő szülők megállapodásának hiányában - kérelemre vagy a gyermek érdekében hivatalból - a bíróság dönt arról, hogy a szülői felügyeletet melyik szülő gyakorolja.

Ha a bíróság a szülői felügyelet gyakorlására az egyik szülőt jogosítja fel, a gyermekétől különélő szülő a szülői felügyeleti jogokat a gyermek sorsát érintő lényeges kérdések kivételével nem gyakorolhatja.

A bíróság a gyermekétől különélő szülőt feljogosíthatja a gyermek gondozásával, nevelésével összefüggő egyes feladatok ellátására, és kivételesen a vagyonkezelés és a gyermek vagyoni ügyeiben a törvényes képviselet teljes körű vagy részleges gyakorlására. Ha a gyermek érdekei megkívánják, a gyermek sorsát érintő valamely lényeges kérdésben való döntés jogát a bíróság korlátozhatja vagy megvonhatja.

2017. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!