Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most lennék terhes szerinte...

Ha most lennék terhes szerintetek ez túl korai lenne? Volt már valaki aki így ilyen fiatalon lett anyuka/apuka? Úgy hogy nem laktak még együtt?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok a barátom is lassan betölti a 24-et. Decemberben lesz egy éve hogy dolgozom, ő már 3 éve. Össze költözni még nem tudtunk. Akik hasonló korban körülmények között lettek szülők mesélnétek erről? Bánjátok? Hogy oldottátok meg a nehézséget (lakás)? Szülői segítséggel vagy anélkül ? Stb
2017. szept. 20. 06:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az a minimum, hogy gyrekvállalás előtt összeköltözzetek, éljetek együtt 1-2 évet KETTEN, hogy jobban megismerjétek a másikat. Együttélés alatt ugyanis kiderülnek olyan dolgok is, amik máskor nem.

Dolgoznod sem ártana még egy évet a gyedhez, és az is fontos lenne, hogy ne a szüleid srgítségére alapozva szülj.

A jelenlegi helyzetedben felelőtlenség. Nem a korotokkal van baj, hanem a körülményeitek nem megfelelők.

2017. szept. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha nem tervezett a dolog?
2017. szept. 20. 06:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 25, a párom 22 volt mikor teherbe estem, akkor voltunk együtt 3 napja... Akkor költöztünk össze mikor megszületett a baba. Nálunk extrém esett volt ez a ház dolog, nem megyek most bele miért, de 2 biztos helyünk is volt
2017. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor végül minden jól alakult?
2017. szept. 20. 07:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Azóta is minden rendben?
2017. szept. 20. 07:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 22, vőlegényem (azóta férjem) 25 éves volt akkor, 5 éve voltunk együtt, 1 éve éltünk egy háztartásban. Lakásunk volt (örökség), munkánk is. A babát nem terveztük, de szóba sem került, hogy ne tartsuk meg. Ennek már sok-sok éve, azóta is boldogan élünk hármasban.


DE: ez csak egyetlen példa, ennek a szöges ellentétére is van precedens a szűk baráti körben, illetve elég széles a skála azt illetően, hogy mi történhet ilyen esetben a későbbiekben.

2017. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből kiindulva te tervezed a terhességet...az nád tészta, hogy hogyan adod elő a srácnak
2017. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem tervezem, ez egy elméleti kérdés de bármi megtörtenhet és nyilván ezt két embernek kell akarni. Csak kíváncsi vagyok hogy akik esetleg ilyen helyzetben voltak, vannak Hogy látják a dolgot Hogy élték meg. Milyen nehézségek voltak. Szóval jöhetnek még a válaszok. Az eddigieket meg köszönöm.
2017. szept. 20. 09:24
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

#3 vagyok

Nálunk (eddig) minden rendben, 5 éve vagyunk együtt, van már egy tervezett gyerekünk is. Most keresgélünk nagyobb ingatlant..

Sokan óvva intettek egyébként, hiszen nem minden 22 éves bulizós korszakát élőből lesz hipp-hopp mintaapa, de nekem sikerült ilyet kifogni 😁

Az sem volt gond hogy nem éltünk együtt előtte

2017. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk az én párom abszolút jóval idősebbnek tűnik mind külsőre mind gondolkodását tekintve.


Van olyan akinek nem volt lakás úgymond a háta mögött? Se örökség se semmi. Ők hogy indultak el? (tegyük fel hogy ha minden kötél szakad akkor azért lenne helyük a szülői házban)

2017. szept. 20. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!