Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hányszor szülinapoztok?

Ti hányszor szülinapoztok?

Figyelt kérdés

Kisfiam szülinapját ünnepeltük a múlt héten, 6 éves lett. Barátnőm szerint rongyrázás és teljesen felesleges többször megünnepelni. Mi háromszor ünnepelünk, egyszer szűk családi körben csak mi hárman, másodszor tágabb családi körben, nagyszülőkkel, unokatestvérekkel, harmadszor pedig a fiam barátaival.

Szerinte a barátos még elfogadható, de az, h külön kis és nagy család az nagyon túlzás. Én fontosanak tartom, h az ünnepeket együtt szűk körben is megüljük, így van a szülinap, névnap, Szenteste is. Ők meg mindent csak nagycsaládi körben töltenek, szűk körben semmit. Szerintem ez fura, neki meg mi vagyunk furák. Tudom, ahány ház annyi szokás, csak érdekelne, hogy nálatok mi a helyzet, hogy ünneplitek a szülinapot?



2017. júl. 26. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
első szülinapja lesz a fiamnak, egyszer ünneplünk csak, akkor mindenki, rokonok és barátok is ott lesznek.
2017. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
de amúgy ha nektek így jó, akkor ennyi. nem fura szerintem.
2017. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy nap, de akkor egész nap. Reggel hármasban vagyunk, amíg nem jön a tesó, ebédre jöhetnek a nagyszülők, délután pedig a barátok. :)
2017. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyszer, a születésnapja utáni hétvégén, az egész családdal. A napján felköszöntjük, de ennyi, a barátaival pedig nincs külön ünneplés, max annyi, hogy aznap megbeszéljük hogy mindenki jöjjön le a játszóra(5 fő) és mi viszünk kis rágcsát meg üdítőt.
2017. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nálunk ezeke külön napokon vannak külön étkezésekkel és külön tortával.

Az egy dolog, h a szülinapon hármasban is vagyunk, de mi konkrétan megünnepeljük. Elmegyünk vacsorázni vagy én főzök valamit, utána torta tüzijátékkal, ajándékozással.

én most arra gondoltam, akik konkrétan külön tartják, ezt így egy napba besűrítve el sem tudnám képzelni...

2017. júl. 26. 16:17
 6/15 anonim ***** válasza:
Maximum kétszer. Családi és barátos. Amikor a lányom ( ő a nagyobb) kisebb volt, össze tudtuk hozni néha egyben is, de nagyon fárasztó volt. A kicsinek eleinte csak családi volt, 5 évesen volt 2, egy darabig most így lesz.
2017. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi külön tartjuk. Egyszer otthon a napján, négyesben, torta, kedvenc étel, ajándékok. Nagyszülőkkel, nagynéni/nagybácsival a legközelebbi hétvégén. Akkor is van torta, nagymama süt extrát, ajándékok tőlük. Egyszer meg a barátokkal, játszóházban, előtte-utána mindegy, ahogy sikerül. Volt már 1,5 héttel a szülinap előtt is buli velük.
2017. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Mi alapból egyszer és azt az egyszeri alkalmat is aznap. Szülinapon nem nagyon megyünk étterembe, amúgy is szoktunk, néha csak eszünkbe jut, hogy ugorjunk el étterembe enni, így nem különleges dolog, szóval most csak emiatt nem megyünk, hogy jaj most a szülinap. Nálunk a torta, meg az ajándék az, amitől szülinap lesz. Viszont, ha megünnepeljük, de pl. utána hétvégén megyünk mamáékhoz vagy ilyesmi és ők is akarnak tortát meg tartani stb. akkor nem mondom, hogy jaj már megünnepeltük, ne rázzuk a rongyot, meg hülyeség. Akkor lesz neki torta meg szülinap megint, de az biztos, hogy én senki kedvéért nem kezdek hétvégi party rendezésbe, meg ekkor legyen, meg akkor legyen, meg ez a mama nem tud jönni, akkor majd akkor is, mikor tud. Frászt. Megtartjuk, mikor van, ha tudnak jönni köszönteni jönnek, ha nem, nem, ha akarják, akkor ha megyünk addigra lehet torta stb. vagy ha ők jönnek utána hétvégén akkor is hozhatnak, örülünk. Amit még utálok és rövid úton le is állítottam, mikor előre akarták tartani, hogy mert hétköznap nem érnek rá. Jó akkor majd utána hétvégén jöjjenek el, de nem tartjuk előre. Nem tudom, nálunk ez sose volt szokás, hogy jaj előre tudjuk le, aztán jó..
2017. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Mi is háromszor ünneplünk :)

A szülinapján jönnek a rokonok családi barátok. Ilyenkor ebéd vagy vacsora, tortázás stb.


Második utána a barátaival buliznak játszóházban. Torta, rágcsák mikor mi.


Harmadik mi hármasban megyünk együtt kirándulni, étterembe.


Nekünk így kényelmes ha megszólnak sem lenne másképp.

2017. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 "buli" van és a napján mi felködzöntjük a gyereket. Az egyik buli itthon a közelebbi nagyszülőkkel és unokatesókkal, a másik pedig a távolabbi nagyszülőkkel, rokonokkal. Annyira nem laknak messze a távolabbi mamáék sem, de a gyereket zavarja, ha ennyien vannak körülötte, így alakult a két köszöntés. Ha nagyobb lesz, majd egyben tartjuk.
2017. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!