Melyik a jobb, hasznosabb egy óvodáskorú gyereknek: ha tévét néz vagy ha tabletezik? Miért?
A fenti kettő közül egyik sem hasznos és nem is jó, úgyhogy a kérdést nem tudom értelmezni. Óvodás korban mégis a tévét tartom kevésbé gáznak, mert kevésbé addiktív.
Nem tiltom a tévétől, tabletet is kapott, de csak 8 évesen. Jelentem, működik a dolog, nincs rátapadva semmilyen kütyüre. Bármilyen hihetetlen és szokatlan ez mapaság egy nyolcéves gyerektől, ő játszik. Játékokkal. Meg színes ceruzákkal meg effélékkel.
A tabletezés.
Jó kis játékok, oktatóvideók vannak, megtanulja kezelni a kütyüket, és alig találkozik reklámmal. Felügyelet nélkül viszont egyiket sem engedem. A tvben talál valami ijesztő filmet, a tableten meg akármi veszélyes előfordulhat(vírus,pornó,vásárlás)
Szóval korlátozva én a tabletet hasznosabbnak tartom, mint a csak bambulást.
A szórakoztató/kellemes érzetet biztosító dolgok addiktívak..
Az én gyerekem eldobja a telefont, ha lát egy kiskutyát, le sem cuppanna róla, ha lehetne magára kötné.. mégse mondja senki, hogy ez a gyerek kiskutyafüggő.
Ugyanez van gyurmázással, sütisütéssel, vagy csikizéssel. Ha választhat, lazán repül a tablet és szaggatja a mézeskalácsformával a tésztát.
Pedig régóta telefonozhat/tabletezhet korlátok között. Aki nem ad más ingert a gyerekének, az lesz elválaszthatatlan a tablettől, de amint jön valami, el fogja azt dobni.
Lovaglás, szánkózás, idősebb korban barátnő. Minden gyereknek más van a tablet előtt a sorrendben, de mindenkinek van valami.
Inkább tablet.
Hihetetlen, hogy milyen szuper játékok vannak.
Pl.kislányom angolul tanult rajta. Ő akkor tabletezik, ha fáradt, de még akkor sem idióta játékokkal játszik. Szerintem a tablet nagyon nagy találmány. Persze, sokkal jobb élőben memória kártyázni, tudom! :)
Először is a tévén vannak direkt tematikus csatornák, meglepő, de a filmb*zik, politikafüggők, pornókedvelőkön túl is vannak gyerekcsatornák, és vannak okos tévék.
A tablet/pc önmagában egy buta dolog. Attól lesz számodra hasznos, amit nézel rajta. Egy gyereknek is. Vannak szoftverek, amivel tartalmat, időt lehet korlátozni.
Én azt mondom, hogy mindkettő kell egy gyereknek, mert mostmár nem az a tudás, amit fejből tudsz, hanem az, hogy ezt hol találod meg. Úgyhogy butaságnak tartom azt, hogy magunkból kiindulva elzárnánk a technológiai fejlődéstől az erre fogékonyakat, mert a mi időnkben még nem volt, azt milyen faszák lettünk. Hát az én gyermekeim jobbak lesznek mint én, mert ki mondta, hogy mi jól nőttünk fel?
Az eszközökre eszközként kell tekínteni, nem arra kell használni egy kütyüt, hogy nem zavarjon a gyerek engem, hanem foglalja le magát. Akkor a gyermekvállaláson kellett volna elgondolkodni.
Én úgy gondolom, hogy mindkettő egészséges keretek között hasznos, főleg hogyha bementek a gyerekekért az oviba és körbenéztek, ott is sok helyen LCD tévé van a falon, notebook-projector helyettesíti a diavetítőt, mp3/flac/mpeg/avi-ban játszák le a gyerekeknek médialejátszókon a gyermekdalokat,meséket, amit csak úgy letöltöttek, mert nyilván egy óvodának nincs pénze megvásárolni az össze Bogyó és Babócát, vagy akármit.
Egészséges módon az információtól nem szabad elzárni a gyerekeket, de nem szabad arra használni, hogy a szülő kivonja magát a küldetése alól. (Szándékosan nem írtam feladatot. Szerintem az rossz, ha feladatnak tekínteném a szülői mivoltomat, nekem ez egy küldetés. Én szerettem volna szülővé válni, a két fiam változtatott szülővé, és ez örökké fog tartani)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!