Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanul valaki gyerek mellett?...

Tanul valaki gyerek mellett? Egyetemi képzésre gondolok vagy másoddiplomára!

Figyelt kérdés

A kislányom 11 hónapos és szeptemberben indulna egy két féléves képzés. ősztől tavaszig + egy félév a záróvizsga és a szakdoli. Szegeden lenne a jogi karon. Most gondolkozom rajta.

Ti mit tanultok?


2010. máj. 19. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem 4 pont jár, hanem 50, ha valaki gyes-en, gyed-en van. Legalább is az új pontozási rendszerben. A maximális plusz pont 80 lehet, azaz ha valaki gyes-en, gyed-en van, és még egy nyelvvizsgája is van, akkor megvan a max plusz pontja. Így már elég könnyű államira bekerülni. Én is arra járok.
2010. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ez szakirányú továbbképzés, szerintem nem kell felvételizni. legalábbis azt hiszem. és szeptember 5-éig lehet jelentkezni, októberben pedig már indul is a képzés. TEhát azt hiszem a pluszpontok nem számítanak.


De nagyon köszi ezt a 12 féléves hírt, csak 10 félévet jártam egyetemre, lehet, hogy ezt fel lehet használni, bár ezt költségtérítéses képzésnek hírdették meg. de majd rákérdezek.

2010. máj. 19. 12:52
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves 12:46-os válaszoló!

Ahova én jelentkeztem, ott így adják a többletpontokat:


Többletpontok

A mesterszakra jelentkezők összesen legfeljebb 10 többletpontra jogosultak az alábbi jogcímek szerint:

OTDK-án elért helyezésért maximum 5 többletpont,

sporteredményekért: országos bajnokság 1-3. hely: 3 többletpont

világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 5 többletpont 

a legalább második államilag elismert ”C” típusú vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgáért, nyelvenként középfok esetén 3, felsőfok esetén 5 pont jár.

hátrányos helyzetért maximum 4 többletpont

halmozottan hátrányos helyzetért maximum 8 többletpont

gyermekgondozásért maximum 8 többletpont

fogyatékosságért maximum 8 többletpont.

A többletpontokról lásd részletesen a BCE honlapján ( [link] III. Hallgatói követelményrendszer III./ 1.4. Felvételi szabályzat 8.  § (5)-(7) pontját. 


Akkor hogy van ez a pontszámítás pontosan, mert én már nem értem?!

Leírnád, Neked hogy számoltak? Köszi előre is!

(Kedves Kérdező, bocs az offért!)

2010. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Semmi gond az az offért :)

egyébként létrehoztam közben az anyatanya.hu-n egy csapatot Tanulni gyerek mellett néven.

ha van kedvetek csatlakozzatok és ott megbeszélhetjük ezeket :)

2010. máj. 19. 13:12
 15/21 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, Tanulás gyerek mellett :)
2010. máj. 19. 13:13
 16/21 anonim ***** válasza:

nekem ezt irta a fősuli: Minden képzésen hirdetünk pótfelvételit, kizárólag költségtérítési finanszírozási formában.

ezek szerint igy fizetnem kell, kivéve Gyed, Gyes alatt

2010. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem tudtam, hogy mesterképzésről van szó. Én a sima BA-s felvételi eljárásnál lévő pontszámítást ismerem csak. Ahol 480 pont lehet maximum, ebből 400 a tanulmányi pontok (érettségiből számított pl.), és 80 a plusz pont. Ez vonatkozik a főiskolai képzésre, a BA és BSc képzésre és az egységes osztatlan képzésre, de az MA és hasonló dolgoknál nem tudom hogy vannak a pontok.
2010. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én szeptemberben szülök, illetve akkor kezdek el egy fősulit levelezőn. Biztos nehéz lesz a pici mellett, de szerintem nem lehetetlen és megéri :)
2010. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hú, azért az durva lesz egy ilyen pici baba mellett. Én szülés után 1 hónapig kb. zombi üzemmódban léteztem :) Igaz, én októberben szültem anno, és szeptembertől csináltam egy sulit, végülis nem volt vészes annyira. Meg amíg pici, általában sokat alszik, lehet tanulni, csak akkor még sok otthoni munka van, amit a nagyon pici babák miatt mindenképp muszáj csinálni. Igaz, mi cumisüvegeztünk, ezért volt nekem ilyen tortúra az állandó sterilizálás meg hasonlók.
2010. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

sziasztok! Én nem Mo-on élek, hanem Romániában. A kisfiam 4 hónapos, most végzem az újságírás szak második évét a 3-ból. Viszonylag könnyű dolgom van, kicsit protekciós vagyok, mert eddig a szakmában dolgoztam, a tanárok elismerik, hogy többet tudok az újságírásról, mint az évfolyamtársaim, így nem is járok minden órára. A kurzusokat elkérem a többiektől, abból tanulok. Egész jó jegyeim vannak. Én ugyan nem akarom az egyetemi diplomámmal megváltani a világot, viszont azt elismerem, hogy egy egyetemi végzettség nem árt, ha van. Az se volna baj, ha minimális jegyeket kapnék, nekem csak a papír fontos, hogy legyen oklevelem, különben nem tudok előrelépni a szakmában. Így viszont államilag támogatott helyen vagyok, egy fillért sem fizetek. Nekem így megéri. Ha elvégzem, szeretnék még valami gyorstalpalókat elvégezni (amit kinéztem, az projektmenedzser, menedzserasszistens, számítógépes ügyvitel, ilyesmi), hogy azokról is legyen papírom, az sosem árt, és valóban be lehet írni az önéletrajzba. A következő gyerkőcöt jövőre tervezem szülni, majd gyorsan még egy harmadikat is. A páromnak vállalkozása van, abból élünk, így ráérek gyereket szülni, meg tanulgatni:)

Na, megyek, magolok egy kicsit, jövő héten már azonnal lesz is két vizsgám :S

2010. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!