Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanul valaki gyerek mellett?...

Tanul valaki gyerek mellett? Egyetemi képzésre gondolok vagy másoddiplomára!

Figyelt kérdés

A kislányom 11 hónapos és szeptemberben indulna egy két féléves képzés. ősztől tavaszig + egy félév a záróvizsga és a szakdoli. Szegeden lenne a jogi karon. Most gondolkozom rajta.

Ti mit tanultok?


2010. máj. 19. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
jaj de jó, végre vki!! ((: én is szepttől kezdeném a főiskolát, távokt-ban. Ker-i és marketing szak. A kicsim 4 hós, a "nagyocskám" 2 éves. Szerintem nagyon durva lesz, de már várom... Ráadásul nekem 3 éves a képzés, úgyhogy közben még munkába is vissza kell térnem. Én úgy vagyok vele, hogy elkezdem, aztán ha nagyon nem megy akkor halasztgatok, már az is jó ha az önéletrajzomba be tudom írni, ha esetleg nem vesznek vissza a régi helyre.
2010. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Húúú, ez sem semmi :)))

két gyerek mellett...

nekem egy van és a második előtt szeretném ez elkezdeni és a két félévet befejezni, majd a 2 mellett pedig szakdolit írni.

de még nem döntöttem, mert nehéz lenne az az egy év és nehogy a kislányom lássa kárát.

Viszont ez a szak jó lenne majd később, hátha ezzel tudnék itthonról is dolgozni, akkor meg nekik lenen jobb.

2010. máj. 19. 12:20
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia, én még nem tanulok, de szeptemberben kezdem, ha sikerül bejutnom. 4 félév a képzés, ha felvesznek, én mindenképpen elkezdem szeptemberben, pont akkor lesz 1 éves a kislányom.

Nyilván nehezebb lesz, mint az első diploma, amikor semmi más dolgom nem volt, csak a tanulás, de úgy érzem, kár lenne kihagyni, hogy 2 év alatt legyen még egy.

Nekem van segítségem, és egyébként is úgy terveztem, hogy itthon maradok a kislányommal 3 évig, szóval nem látom lehetetlennek a tanulást.

Levelezőre jelentkeztem, 3 hetente lesznek a konzultációk, szerintem ez bele fog férni. Már a felvételin is túl vagyok, igaz, hogy ezt nehezen nyeltem be, hogy diplomásokat miért kell felvételiztetni, de azért jó volt újra az a hangulat, pedig nem vagyok izgulós.

Szóval én csak biztatni tudlak, hogy vágj bele, örülök, hogy rajtam kívül is tanulnak tovább anyukák.

Sok sikert! :)

2010. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És a tandíjból kaptok majd kedvezményt, a gyerek miatt?
2010. máj. 19. 12:22
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
nekem az egyik helyen azt mondták, hogy 2006 óta nincs gyed menetsség. viszont ahova jelentkezem, ott még megvan ez a jó szokás, hálistennek. Szóval intézménye válogatja, mindenképp kérdezd meg. Ha igen, akkor bizonyítani kell és kérvényezni.
2010. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De jó lenne :) ha legalább a felét elengednék vagy akármennyit :)

Te hova jelentkeztél?

2010. máj. 19. 12:31
 7/21 anonim ***** válasza:
Szolnokra
2010. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Jelen szabályozás szerint az állam mindenkinek 12 félévet finanszíroz. Ezért van az, hogy levelező képzéseken is lehet államilag finanszírozott helyekre jelentkezni.

Tehát nem a gyermekgondozásért jár kedvezmény vagy tandíjmentesség, hanem azért, mert még nem vetted igénybe, nem használtad ki a 12 félévet. Gyermekgondozásért plusz pont jár, ezt valóban intézmény válogatja, hogy mennyi, általában 4 pont.

Tehát, ha Te még nem tanultál 6 évet államilag finanszírozott képzésben, akkor jár Neked a tandíjmentesség.

A kérdésedből és a kommentjeidből úgy veszem ki, hogy nem jelentkeztél a februári eljárásban, akkor majd augusztusban?

Szóval ha még a jelentkezés előtt állsz, és nem használtad ki a 12 félévet, akkor nyugodtan jelentkezz az államilag finanszírozott képzésre!

2010. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a kisfiam, ősszel kezdtem az egyetemet, ő meg bölcsit. Az első félévben nem volt különösen nehéz, de a második félévem katasztrófa, nagyon sokszor volt beteg a fiam, amikor nem vihettem bölcsibe, így órára sem tudtam bemenni, most a vizsgaidőszakban látom kárát, hogy semmi jegyzetem, stb. Igaz, nem csak ez az oka, a szakban is csalódtam. Jelentkeztem egy másik szakra, ősszel azt kezdem. Remélem nem lesznek már ilyen problémák. Mostmár, hogy egy éve bölcsis a fiam, talán kevesebbet lesz beteg, meg én is jobban oda fogok rá figyelni, hogy ne csússzanak ki a dolgok a kezeim közül. A mostani képzésnél asszem lesz 2 passzív félévem, az alatt eldöntöm, hogy be akarom-e fejezni egyáltalán, de lehet hogy marad csak ez a második. A kettő együtt szerintem elég durva lenne.
2010. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát igen, engem is az csábít hoyg 1 év, meg egy szakdoli és lenne még egy diplomám, ezzel a kettővel meg csak el tudok helyezkedni a gyerekek után.
2010. máj. 19. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!