Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ízesíthatem a házi...

Hogyan ízesíthatem a házi rizstejet (17hós tejérzékeny lányomnak)?

Figyelt kérdés
Most készítettem először. Tejérzékeny a lányom, és a bolti rizsital ára..hát majd hanyatvágott, így házilag csináltam. Tudnánok adni valami jó ötleteket hogyan ízesíthetem? Illetve meddig áll el? Lett vagy 2-3 liter, aminek örülök, reggelire és vacsira akarom valahogy pluszban adni.
2010. máj. 16. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, ha offolok, de épp ilyen kérdést akartam kiírni, hogy meddig áll el, én is most készítettem először, és hogy csak barna rizsből lehet-e, mert én fehérből csináltam, és fél kg-ból max. 3 deci lett?

Neked hogy lett 2-3 liter? Ehhez hány kg rizst használtál fel és hányszor főzted át?

Köszönöm és elnézést!

2010. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félkiló rizsből 2x főztem ki, de vagy 1,5órán át főzésenként olyan 2-2,5x vízzel.Leszűrtem, és én még paszíroztam bele a túlfőtt rizsből, azt az egyveleget szintén leszűrtem, és így lett annyi.Tejállagú.Most közben olvastam a neten, hogy hűtőben akár 1 hétig is eláll, szóval erre a kérdésemre tudom a választ, de még mindig nem tudom hogyan ízesítsem:(Gondoltam kakaóra vagy vaniliásra, de nem tudom milyen lenne, sose csináltam..
2010. máj. 16. 16:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, én barnából csináltam, mindenhol ezt írják általában, de szerintem csak azért, mert az később puhul vagy a fene tudja..
2010. máj. 16. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem a másfél órás villanyhasználatnál már kb. ugyanott vagy árban. én nem főzöcskéznék ilyet. amúgy fahéjjal ízesíteném, v. vaníliával.
2010. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok ugyanott..gáztűzhelyem van amúgy is..Hát heti 2doboz minimum kéne, havi 8, szerintem annak az árából havi viszonylatban már fietem a villanyt..
2010. máj. 18. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!