Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatunk? (bővebben...

Kihez fordulhatunk? (bővebben lent) fontos!

Figyelt kérdés

2010.05.10én elvittem a 17hónapos fiamat gégészetre,mert furán köhögött kaptunk rá fenistil cseppet.Sajnos kedden belázasodott és elöszőr is lázasan kellet bevinnem a doktornőnkhöz a gyereket,mert nem akart kijönni.Tudta,hogy megyünk és kb: 1órát vártunk mire sorra kerültünk.Doktornőnk(házi)2perc alatt megvizsgálta és azt mondta,hogy kötőhártya és nyálhárka gyulladása volt írt 6receptet amit ki is váltottunk és közőlte a fenistilt ne szeggye,mert hülyeség és felesleges.Rosszabb az,hogy Csütörtökön ki kellett hívnunk a mentőket,mert sípolt a tüdeje és alig vett levegőt.Mentők elvitték és korházbakerült.Kiderült,hogy kruppja van és ha nem hívjuk őket lehet,hogy meg is hal a fiam.Egészben az a rossz,hogy a dotórnőnek tudnia kellett volna,hogy krupp és felvilágosítani,hogy mit tehetünk stb...

Amúgy a korházban is fenistil cseppet kapott!

Páromnak nem tetszik,hogy félrekezelte a gyereket és ezt nem akarja ennyibenhagyni.Mit tegyünk kihez forduljunk?


2010. máj. 15. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

1. Az orvos nem tudhatta, hogy a végén be fog fulladni, míg meg nem történt. Ui. a krupp nem diagnosztizálható az első rohamig. Tehát, ha eddig még soha nem volt kruppos rohama, az orvos nem tudhatta előre.

2. Nagyon sok helye nem megy ki a háziorvos a beteghez...pl. nálunk se. Ha megbetegszik valamelyik, gyerekem, én fogom, beviszem hozzá... Ebből ügyet nem csinálok... Soha nem szoktam előre bejelentkezni, kivárjuk a sort, az a fél, 1 óra már nem akkora gond....

A kruppról még annyit (de biztosan a kórházban l is mondják majd): ha most előjött, minden megfázásos, köhögős betegségnél számítani kell rá. ha a kicsinek rohama van, vidd a szabad levegőre vagy a fürdőszobába, nyisd ki a hideg vizet (a hideg, párás levegő segít), te maradj (legalábbis próbálj meg)nyugodt, beszélj a kicsihez, nyugtasd meg őt, ez is segít a görcs oldásában!

Tehát nem kezelte félre a gyereket, mert még nem is gyanakodhatott kruppos rohamra... Ha ezek után már nem bízol benne, jogod van orvost váltani, viszont más lépés nem igazán van...ui. nem hinném, hogy orvosi hiba történt... [link]

2010. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
JA! Jobbulást a kisfiadnak!!!!
2010. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De kedden mikor fulladva köhögött már sípolt a tüdeje és ugatos köhögése volt.17hónapos a fiam és eddig soha nem volt semmilyen betegsége.Hülyeségből meg nem viszem orvoshoz.
2010. máj. 15. 16:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló a ti orvosotok is 2perc alatt megvizsgálja a gyerekedet?Mert nem hiszem.Erre azt mondta,hogy siet,mert lassan letelik a rendelése!
2010. máj. 15. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Ok. Nem 2 perc alatt vizsgálja meg, az igaz. Olyat nem is mondhat egy orvos, hogy siet, hisz amíg egy kisgyereknek is szüksége van rá, addig neki igenis meg kell vizsgálnia, még ha a rendelése közben letelik... Nem vagyok orvos, így azt, hogy a sípoló köhögés a Fenisztiltől elmúlt-e volna nem tudom, de én úgy tudom, ez a gyógyszer allergiás tünetekre való... a krupp pedig nem allergia... :(( Tehát lehet, hogy a Fenisztil mellett is befulladt a kicsi.... Az enyém (a 12 éves) ilyen sípoló köhögésre mindig olyan sprayt kapott, amit asztmások használnak....
2010. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tehetsz a krupp tényleg csak az első roham után diagnosztizálható, ha nagyon nem tetszik az orvos vállts másikra, de előtte érdeklődj körbe az anyukák körében. A múltkor minket is 2 perc alatt lerázott a dokinénik, aki egyébként fél órát szokott rizsázni egy egyszerű nátháról is. Persze hogy Neked a Te gyereked a legfontosabb, de én valahol megértem a gyerekorvosokat, rendelnek, mellette újszülötteket látogatnak, betegekhez járnak ki, a miénk pl megy reggel 7-től este 7-8-ig minden nap megállás nélkül. Lehet épp benneteket is azért rázott le, mert sietett valahova. Mondjuk azt az egyet nem értem hogy miért nem ment ki, ha jól tudom ha hívod ki kell hogy menjen, a miénk is kijön, igaz 3000 ft-ért.


Jobbulást a kicsinek!

2010. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő.
2010. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!