Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagilag mennyire megterhelő...

Anyagilag mennyire megterhelő egy kistesó érkezése?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk nagyon 2.babán. Egyetlen dolog van, ami visszatartó tényező a piszkos anyagiak. :( Akiknek van több gyerkőce, mennyivel kerül többe a 2.?

Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 11. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
szia.kicsit lemaradtam.nálunk két lányka van.és most szeretnék harmadikat.az anyagi helyzetünk pocsék de volt már rosszabb is.amikor az első bébink jönni kívánt nem volt az ég világon semmink.egy nem bejelentett munkahely és a párom munkanélküli volt.de ha akart jönni jöjjön.most van egy önkormányzati lakásunk amit megvehetek jövőre szóval minden ok.ha azon lettem volna ,hogy mindenem meg legyen még sehol sem lenne a baba.ahol egynek akad ott kettőnek is.minimumon élünk de nagyon boldogok vagyunk.szóval minden képen kell a tesó hidd el.
2010. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk 22 hónap lesz a különbség. Pár dolgot írtam csak fel, amire szükségünk lesz: új kiságy, testvérfellépő a babakocsira. Néhány új ruhácskát veszek majd, de nem sokat, mert a második is lány lesz, ha minden igaz.

Pár hónapig mindkettő pelenkás lesz, az lesz csak pluszköltség.

Egyébként szerintem ahol háromnak jut kaja, ott négynek is.

Mire eljön az ovi-suli idő, addigra én is visszamegyek dolgozni, és nem a gyedet fogom kapni, hanem a rendes fizetésemet.

Az anyagiaktól én nem félek, pedig nem vagyunk gazdagok, épp hogy kijövünk hó végére a pénzünkből.

2010. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekunk 26.0000eurot kell visszafizetnunk a banknak es megis bevallaltuk a masodikat(jo nagy korkulombseggel)de valahogy mindig van penz arra amire szukseg van,es talan nyaralni is megyunk az iden...12 eves gyermek es egy 10 honapos baba :)
2010. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én egy hete tudtam meg, hogy jön a kistesó. A kisfiam 21 hónapos, két hónapja kezdte a bölcsit, én meg elkezdtem dolgozni. Dolgozom ameddig tudok. Remélem a második is kisfiú lesz, de ha lány az se többletköltség. Sok színes ruhácska maradt meg és nem minden kék. Egy leesésgátlós heverőt veszünk majd a kisfiamnak, így a kiságy és a pelenkázó is megmarad a jövevénykének. Egy komódot, vagy egy kissebb szekrénykét kell venni, hogy a ruhácskákat tudjam hová pakolni. Kád az van, etetőszék is, mérleg is. Talán a pelus lesz kiadás, meg a doki, szülésznő és egyéb gyógyszerek. Bár mire megszületik a kisfiam már lehet szobatiszta lesz. Most nagyon nem akartam a másodikat, mert épphogy elkezdtem dolgozni, de ha jönni akar, hadd jöjjön, egyébként is kettőt terveztünk. Állítólag minél kisebb a korkülömbség annál jobban elvannak egymással a gyerekek. CSAK nekünk, anyáknak lesz nehéz, de más is megoldotta!
2010. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!