Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bőrszárazság, az ujjakon...

Bőrszárazság, az ujjakon szülés után?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja, hogy szultem.

1 honapja elkezdett iszonyatosan kiszaradni a bor az ujjaimon, es nagyon zavar.

Szoptatok, vitaminokat szedek, folyadekbevitelre is figyelek.

Mi lehet ez?


2017. márc. 8. 08:01
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. márc. 8. 08:02
 2/6 A kérdező kommentje:

www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=60420170308_075429.jpg

Bocsi, ez a jo link.

2017. márc. 8. 08:03
 3/6 anonim ***** válasza:
A napi 120 darab kézmosás és mosogatás az oka. Erre nincs hatással a vitamin, meg a folyadékbevitel. Én is nagyon szenvedek a száraz, sebesre repedő kezemmel, pedig már egy éves múlt a kisfiam. :) Sokféle krémet próbáltam, a méregdrága Eucerintől, Biodermától kezdve a bio shea-vajig, aztán legjobban a Lild-ös Cien Soft vált be. :) Kend, amikor csak tudod, éjszakára főleg. Éjszakára javaslom a zsíros krém + pamut cérnakesztyűt is, reggelre jobb lesz tőle.
2017. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megnézetném bőrgyógyásszal, lehet valamelyik tisztítószerre érzékeny a bőröd.

(Miért is kell napi 120x kezet mosni? Ez akkora hülyeség! Mosogatni meg gondolom előtte is mosogatott, egy babától nem lesz több belőle, főleg ha anyatejes.)

2017. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-es, nekem tápszeres (volt a babám), így ahány étkezés volt, annyiszor mosogattam cumisüveget. Mivel már csak reggel-este eszik tápszert, így cumisüveget "csak" kétszer mosogatok, de a többi étkezés után mostmár tányért, poharat, reszelőt, kést, kanalat, stb. kell mosogatni, főtt ételnél plusz lábasokat, vágódeszkát, esetleg szűrőt, fakanalat. Kétnaponta főzök neki, magunknak még ritkábban, de így is ezerszer mosogatok naponta. Kézmosás - nem tudom, de nálam alap, hogy pelenkázás után és etetés előtt megmossam a kezem, plusz amikor én voltam WC-n azután is. Bocsi, de ez elég sok pancsolás, ha az összeset nézed.
2017. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

50 éves vagyok, 3 gyereket felneveltem, még mind otthon laknak (2 még kiskorú). Hidd el: van mosogatnivaló bőven mind a mai napig. De nem egyedül viszem a háztartást, kapok segítséget is pl. az apjuktól. Cumisüveg mosás: szuper mosókefét lehet kapni, én mindig azzal mostam el őket. Én még textilpelenkát is mostam, nagy kaland!

Egy kézmosás nálad meddig tart? Kb. fél-1 perc, max. Túlfertőtlenített környezet is káros hosszú távon, nem hasznos az immunrendszernek.

De a kérdés NEM erről szólt!

Száraz a bőröm alapból, igyekszem olyan szappant, mosogatószert venni, ami bőrbarát, illetve az én bőrömnek jó. Azért ezzel már tisztában van az ember nagyjából ilyen idős korára.

Ha extrém módon kiszárad valakinek a bőre, és nem talál megfelelő kozmetikumot, akkor célszerű megmutatni bőrgyógyásznak, mielőtt rosszabb lenne. A képet sajnos még nem tudtam megnézni, majd este otthon. De én azért nem vagyok bőrgyógyász, csak láttam már egyet s mást.

2017. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!