Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj ügyében ti...

Gyermektartásdíj ügyében ti alkudoznátok az exszel, vagy bíróságra mennétek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor szétmentünk, papíron nem volt munkája (dolgozott, de nem bejelentve), kiegyeztünk 20ezer ft-ban.

Na ennek már 4 éve. Azóta kissé romlott a pénz értéke, és már van jó munkahelye, tudom, hogy nem 100ezret keres, szóval ha maradunk a törvényes 20%-nál, nagyon nem ennyi járna.

Nemrég volt egy beszélgetésünk anyagiak terén. Erre nem tértem ki, csak hogy kéne a hozzájárulása valamihez (amivel még így is kevesebbet fizetne, mint amit KÉNE NEKI.)

És ez a reakcióból következtetve a kedves párjának nem tetszett.

Azóta nem bolygattam a dolgot, de elgondolkodtam, miért is ne kérjem el, ami jár?

Nem kérek lehurrogást, csak hasonló helyzetben lévők tapasztalata érdekel, mit tettetek/tennétek?



2017. febr. 23. 14:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

2.vagyok

Nekem kéthetente sincs ott a gyerek az apjánál,pénzt ad 10-15ezret,ha viszi el. Már két hónapja nem volt ott. Nem apa az ilyen,de nem mert nem fizet,hanem mert az se az,aki csak kéthetente kiváncsi a gyerekre.

Engem nem érdekel,ha nem fizet,de ettől független erre van a bíróság,hogy hivatalosítsa,mennyi az annyi. Aki akar,élhet vele. Én még nem tartok ott,hogy újra az ordibálást hallgassam miután megkapta az idézést

2017. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De ha ezt elindítom, arról szólnom kell neki? Vagy majd meglepetésszerűen észreveszi, mikor megy a levél?
2017. febr. 23. 18:50
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azért csak megemlitenem neki. Nyilván neked se esne jól, ha a postaladadban landolna minden figyelmeztetés nélkül egy idézés gyermekelhelyezesi perre. Bár, ha nincs ítélet a tartasdijrol, akkor az a gyerek hivatalosan elhelyezett sincs, ergo hivatalosan az apukának nem is kell fizetnie.

Ha valóban nem volt még gyermekelhelyezesi per, akkor indítsd el mielőbb.

A törvényes 20% pedig nem 20, hanem 50, bár azt csak több gyerek esetén szoktak megitelni, egyre 20-25, de kiemelkedően magas jovedelemnel nem szazalekolnak, tehát arra mondjuk ne számíts, nehogy 1 milla fizetés után majd kapsz 200e tartasdijat

2017. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nem is akarnám bejátszani, előbb beszélnék vele.

Elhelyezési per nem volt valóban, de van egy gyámügyi határozatom arról, hogy nálam van elhelyezve.

A tartásdíjról nincs határozat.

2017. febr. 23. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!