Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj ügyében ti...

Gyermektartásdíj ügyében ti alkudoznátok az exszel, vagy bíróságra mennétek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor szétmentünk, papíron nem volt munkája (dolgozott, de nem bejelentve), kiegyeztünk 20ezer ft-ban.

Na ennek már 4 éve. Azóta kissé romlott a pénz értéke, és már van jó munkahelye, tudom, hogy nem 100ezret keres, szóval ha maradunk a törvényes 20%-nál, nagyon nem ennyi járna.

Nemrég volt egy beszélgetésünk anyagiak terén. Erre nem tértem ki, csak hogy kéne a hozzájárulása valamihez (amivel még így is kevesebbet fizetne, mint amit KÉNE NEKI.)

És ez a reakcióból következtetve a kedves párjának nem tetszett.

Azóta nem bolygattam a dolgot, de elgondolkodtam, miért is ne kérjem el, ami jár?

Nem kérek lehurrogást, csak hasonló helyzetben lévők tapasztalata érdekel, mit tettetek/tennétek?



2017. febr. 23. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen hivatalosan jarj utana!
2017. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Bíróság.

De hurrogás ide vagy oda,az embernek azt kell beosztania,ami van. Nem tudhatod a bíróság mit ítélne.

Ha nem tértél ki mire kell a több pénz,akkor miért adna többet?

2017. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Először is fontos tisztázni, hogy a tartásdíj a gyereknek jár, nem a szülőnek. Innentől kezdve pedig ne legyen lelkifurdalásod.
2017. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bocs, 2., ha félreérthetően írtam.

Apukának kitértem rá, mire kell.

Arra nem tértem ki, hogy nem elemezgettem neki, hogy figyelj már, ugye tudod, hogy ennyi meg annyi járna...

Ő tudja, miről van szó, de már akkor elemezgette a saját kiadásait, amihez viszont azt hiszem, nekem nincs közöm.

2017. febr. 23. 14:48
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Ugye azt tudod hogy az a 20% MAXIMUM 20% tehát koránt se biztos hogy megítél ennyit a bíróság. Szerintem havi 40 ezer elég egy gyerekre havonta nem? (apuka 20, anyuka 20)
2017. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
5: ugye te is simán meg tudsz élni havi 40 ezerből?
2017. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

5 os, elvagy tevedve.

A gyerektartas nem csak a ruhara van.

Tudod, a gyerek ruhajat mosni kell , tanyerjat mosogatni, futeni ra, furdetni, villanyt kapcsolni, ez mind hozzatartozik a gyerektartashoz !!

2017. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5-ös: Csak az iskolai dolgok 16ezer/hó, pont emiatt merült fel a kérdés.
2017. febr. 23. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

#5

El vagy te tévedve. A gyerektartást azért fizeti az elhagyó szülő, mert nem gondozza, nincs vele a mindennapokban.


Az agyam eldobom az olyan, magukat férfinak tartó véglényektől, akik azon pattognak, hogy ha ő ad a gyerekének nagy kegyesen egy havi huszast, meg havi 4 db napot vele tölt, kényelmesen, hétvégén, azaz nem munka mellett és nem a napi rutinban, akkor ő kivette a részét a gyerek életéből és az anya is tegyen mellé annyi pénzt.



Hát nem, apukám. Az anya a gyereket havi 26 napon át látja el, logisztikázza, neveli munka mellett, gondozza, nem csak hétvégén, ápolja a lelkét, tart fenn minigarzonnál nagyobb lakást, hogy a gyerek is elférjen, szervezi a egész életét a gyerek köré minden egyes nap.


Az ilyen nem férfi.

2017. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, bocs: a kérdésre válaszolva: mindent rögzítsen a bíróság. Az a tiszta, plusz végrehajtható.
2017. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!