Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik baba mellett tanultak,...

Akik baba mellett tanultak, új szakmát szereztek, mi volt az új szakma? Megérte elvégezni? El tudtál helyezkedni vele?

Figyelt kérdés
2017. febr. 15. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
TB és bérügyintézőt csináltam, de még nem helyezkedtem el ugyanis még egy babát vállaltunk...de már most tartok tőle hogy amit megtanultam abból kb semmit nem fogok tudni használni a sűrű jogszabályi változások miatt....félek nem jót választottam
2017. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Én most fogok majd Lábápoló képzést végezni. Mert a régi munkahelyemre nem fogok tudni visszamenni a 3 gyerkőc mellett és nem tudom mikor tudok esetleg egy 4 vagy 6 órás állást találni ami mellett el tudom látni a gyerkőcökez, így kell egy b verzió hogy amiben úgy gondolkodtam hogy még esetleg otthon is tudnám csinálni vállalkozásban ha úgy alakul(viszonylag kevés induló költséggel. Felénk nem sok érdemben is dolgozó pedikűrös van (kozmetikussal, műkörmössel és társaival dunát lehet lekeszteni).

Egyébként vezetőként dolgoztam egy kisebb irodában mielőtt megszülettek a gyerekek. picim fél éves, szeptben kezdem az oktatást.

2017. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyok. Én pont emiatt nem akartam olyat amibe ha nem kerülök be azonnal nem sokat ér. Pedig sokáig én is szemeztem vele és bele is merültem a témába, de gyakorlat nélkül szinte tuti nem vennének fel sehová régi tudással :(
2017. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem van már egy okj-s szakmám, de abban nem szeretnék elhelyezkedni, egy egyetemet is elkezdtem néhány éve, de két év után családi okok miatt abbahagytam.

Úgy tudom most már két okj-s végzettséget lehet szerezni állami támogatással, ezt szeretném kihasználni, csak kicsit ranácstalan vagyok.

2017. febr. 15. 15:55
 5/13 A kérdező kommentje:
*tanácstalan
2017. febr. 15. 15:56
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szintén tb és bérügyi szakelőadó végzettséget szereztem,de 2 év alatt sem tudtam elhelyezkedni vele,mert mindenütt több évnyi szakmai tapasztalatot várnak el...ami persze a munkáltató részéről érthető,de így hogy legyen tapasztalatom...:-(

A jogszabály változásokat is akkor érdemes figyelni, ha már az ember a szakmában dolgozik.

De összességében nem bántam meg,hiszen mindenképp hasznos,gyakorlati tudásról van szó.

2017. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemő- és kisgyermek gondozó sulit végeztem és el tudtam helyezkedni vele. A fővárosban élek.
2017. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Az első baba mellett pénzügyi ügyintéző, a második mellett mérlegképes könyvelő OKJ-t végeztem. Meglepően hamar el tudtam vele helyezkedni, de figyeltem a jogszabályi változásokat, és egy ismerőshöz bejártam néhány alkalommal gyakorlatra, hogy legyen fogalmam a gyakorlati részről is.
2017. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Baba előtt vendéglátóztam, utána beiratkoztam egyetemre, szociális munkás lettem. Végül úgy hozta a sors, hogy nem helyezkedtem el benne, mert még államvizsga előtt kaptam egy állásajánlatot nem a szakmámban, amit elfogadtam, mert egy bombabiztos munka, és akkor nekünk ez volt a fő szempont, mert akkor már nagyon szerettünk volna tesót. Úgyhogy az elmúlt pár évben nem a szakmámban dolgoztam, amit kicsit bánok, kicsit nem, de ha a tesó után visszamegyek dolgozni, elsősorban a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, és erre jó esélyem van.

Pénzben gondolom mindenki sejti, hogy nem ez a legjövedelmezőbb munka, viszont azt fogom csinálni, amit szeretek. És igazából a mostani munkakörömben még egy kicsit kevesebbet is keresek, mint amennyit a szakmámban keresnék, hiszen itt nem diplomásként vagyok besorolva.

2017. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én most kezdem terhesen a gyógyszertári asszisztens képzést. Valószínűleg nem fogok azonnal elhelyezkedni vele, mert a párom már 30 fölött van, és nem szeretnénk nagy korkülönbséget a gyerekek között.
2017. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!