Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsődei gondozónőnek milyen...

Bölcsődei gondozónőnek milyen végzettsége kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Van erre egyáltalán valami "szabály"? Bölcsinkben van egy új gondozónéni, aki most jött ki a középiskolából (ügyintéző), érettségije van. De semmi gyerekekkel ill. gondozással kapcsolatos képesítése nincs. Ez így normális? Én fújom fel?
2010. ápr. 20. 19:19
 1/9 A kérdező kommentje:
A bölcsőde alkalmazhatja így? Engem eléggé zavar, hogy olyan van a gyerekemmel, akinek semmi tapasztalata nincs.
2010. ápr. 20. 19:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jól bánik a gyerkőcökkel, tudja őket ellátni és kedves is velük akkor nem gond.Nálunk például volt egy szakképzett gondozónő, de annyira durva volt mint a pokróc és a gyerekek jó része sírva menekült tőle.Akkor már inkább egy szakképzetlen kedves, gondoskodó valaki legyen a kicsikkel szerintem, mint egy ilyen. Adjatok neki egy esélyt, nem mindig a papír a lényeg.
2010. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem sincs szakirányú végzettségem, mégis felvettek.

Bár van gyerekem, akkor így megfelelnék neked,kedves kérdező,vagy inkább legyen papírom,de gyerekkel még nem találkozok mielőtt munkába állok???

2010. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, én most ilyen suliba járok,ez felsőfokú szakképzés és a végén oklvelet kapunk. De úgy tudom, hogy szeptembertől ez is rendesen alapszak lesz, 3 éves, és diplomás. Nem fújod fel, de sajnos a gyakorlataim során azt tapasztaltam, hogy ebben a szakmában még nincs meg az a generáció, akiknek szakképesítésük lenne. A gyakorlati bölcsődébe ahova járok, 20-30 évvel ezelőtt végzett gondozónők, dajkák vannak.
2010. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy nincs papírja, és nem is az hogy fiatal, de olyan furcsa, nem lehet kérdezni tőle, mert agresszívan válaszol, ez miatt aggódom, mert másoktól is hallom, hogy nincs türelme a gyerekekhez. A többi gondozóval nincs bajom.
2010. ápr. 20. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a középfokú. Felesleges diplomát csinálni nekik, mert akkor sem kapnak egy fillérrel sem többet.
2010. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyi ha én dolgoznék ott és pár hisztis szülő ki akkarna rúgatni én se lennék túl kedves, türelmes meg pláne nem.

A kor és a végzetsége ellenére lehet hogy sokkal több tapasztalata van mint pár szülönek akik ki akkarják fúrni az állásából mert mindent túl izgulnak.

2010. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

félreértetek, dehogy akarom én az állásából kifúrni. Diploma szerintem sem kell, de azért valami szakirányú képesítés sem? Ezt furcsállom.

Az én gyerekemmel normális szerintem, más szülők vannak kibukva, és az tény, hogy 2 normális szót nem lehet beszélni vele.

2010. ápr. 21. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért szerintem is kellenne egy szakirányú végzettség,ha már én is 4évig tanultam.(nem dolgozom bölcsiben).A gyerekekre nem csak vigyázni kell hanem figyelni is.Felkell ismerni bizonyos tüneteket viselkedés vagy betegség és jelezni a szülőnek ha van ilyen.Egyébként meg szerintem kisegitő státusban van.
2010. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!