Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek...

Van olyan anyuka akinek gyógypedagógiai asszisztens végzettsége van?

Figyelt kérdés
csak arra lennék kiváncsi,hogy eltud(ott)-e helyezkedni ebben a szakmában,ha igen,pontosan hol,mit csinál?
2011. máj. 11. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Jópár évvel ezelőtt 3 tanévet dolgoztam egy logopédiai általános iskolában.

A munkaköröm nagyon tág volt, az udvari felügyelettől kezdve a szükség szerinti óraadáson át, az étkeztetés felügyeléséig minden. Kísérgettem őket egyik fejlesztésről a másikra, kiugrottam a városba sulis ügyeket intézni, takarítottam hányást/kakit stb, kísértem gyereket az ügyeletre. Ha hiányzott a logopédus v valamiért nem tudott jönni, akkor én gyakoroltam az egyéni fejlesztésen velük. Előkészítettem a szemléltetőeszközöket/ kellékeket, technikán-rajzon segítettem óra közben is.

Nálunk csak 4 osztály volt 15 fős létszámokkal, mindig oda mentem ahol a tanító kérte a segítséget, illetve jellemzően az első osztályokban kellett a legtöbbet lenni.

Nagyon nehéz és felelősségteljes munka volt, imádtam minden percet a gyerekekkel. Viszont olyan nevetségesen alacsony bért kaptam, amivel nem lehetett jövőt építeni, így végül elmentem egy amcsi multihoz irodistának, és a korábbi fizum kb 4x-sét kaptam kézhez (emellett vállaltam gyerekfelügyeleteket is, mert nem tudtam elszakadni tőlük). Nagyon sajnálom, hogy rákényszerültem a váltásra, de muszáj volt, mert a rettentően nagyravágyó terveinket (önálló lakhatás, esküvő, gyerekek) nem tudtuk volna finanszírozni, ha ebben a hivatásban maradok.

:S

ez van..

2011. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy irtál.Ez "szép" hogy ennyi mindent kellet csinálni,még órát is adni..stb,nem semmi.....nekem is ez a végzettségem,sajnos csak ez,2évig ebbe nem is tudtam elhelyezkedni,eladóként dolgoztam,utána megszületett a fiam,de gyes lejárta után se valószinű hogy elfogok tudni ebbe helyezkedni..
2011. máj. 11. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!