Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a kislányom...

Mióta megszületett a kislányom 1xüen nincs önbizalmam. A súlyom a régi. De nem merek pl 1 szoknyát felvenni mert azt figyelem h mikor néznek le.9 hónapja h meg született a babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attol hogy anya vagy még ugyan ugy nő is.Nyugodtan vedd fel a szokyát.Ne törödj azokkal a vénasszonyokkal akik minden olyan anyát lenéznek akik szoknyában vannak.Én mindig felveszem ha ugy tartja kedvem.Persze nem ebben az idöben,de miért ne vehetnéd fel?

Ne feled attol hogy anya vagy megmaradtál nőnek is.

2010. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze csakaz a baj h senki nem érezteti velem.A párom nem az a fajta aki bókol vagy kimutatja az érzéseit:(És nem csak itt van a gond hanem mindenbe inkább eltakarom magam.Nem merek 1 kivágott felsöt felvenni az utcára vagy ha kifestem magam akkor lehajtott fejjel megyek az utcán.Tiszta gyagyás vok.Otthon még jól érzem magam és gondolom magamba h na ma kimegyünk és megmutatom de ahogy kilépek az utcára kezdödik minden elöröl:(
2010. ápr. 19. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg apró lépésenként. Egyik nap csak húzd ki a szemed. A második nap tegyél pirosítót stb... Aztán az x. nap jöhet a szoknya. Nemsokára úgyis itt a jóidő, lehet lazábban öltözködni. Ne aggódj, nem fognak olyan sokan megbámulni, mint most gondolod! Inkább a gyönyörű babádat fogják nézni! :) Igenis húzd ki magad, kevesen mondhatják el magukról, hogy 9 hónappal a szülés után is jól néznek ki! Hajrá!
2010. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne már!Az ANYASÁGGAL váltál igazán NŐVÉ!Ne viccelj már!Én 37 éves,2 gyerekes anyuka vagyok,és baromi büszke magamra(NEM öntelt,vagy beképzelt,még mielőtt vki félreérti!!!)Én is a súlyomnál vagyok,igaz,már nem huszonéves,de teljesen elégedett vagyok magammal.A nagy fiamnak decemberben volt a szalagavatója(jövő héten pénteken ballag),és baromi jó érzés volt ott lenni a kicsivel(még nincs 2 éves).A férjem sokszor mondja,hogy(persze az Ő szemszögéből)a legjobb nő vagyok a világon.Biztos,hogy ez is segít,és nem kis önbizalmat ad.E mellett esténkét tornázom,és figyelek a kajálásra is.És nagyon szeretnénk 3. babát is...szval itt a tavasz,fiatal,egészséges ANYA vagy,mosolyogj,vedd fel a szoknyát,és BÍZZ MAGADBAN!
2010. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Tudom mit erzel. Egy 10 honapos baba anyukaja vagyok.Folyton az az erzesem, hogy eszrevetlen vagyok, amiota itthon vagyok a gyerekkel. A ferjem pedig elvan a munkajaval. Ez az erzes miatt meg feltekenykedem is folytom. De eldontottem, hogy tullepek. Le kell fogynom par kilot es beiratkoztam egy szalonba. Kicsit jobban erzem maris magam.
2010. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt teljesen meg lehet érteni, amit írtál.

Mióta anyuka vagy "a gyerekedhez vagy kötve", és nehezebb kimozdulni, kevesebbet jársz társaságba. A kapcsolataid átalakulnak (esetleg megszünt 1-2). Elszokik az ember attól, hogy önmaga legyen, mert az az első, hogy a kicsi, evett-e, nem fázik-e, jól érzi-e magát, elkészítettem-e mindent, és nem saját magunkat helyezzük első helyre. Nekem is volt egy ilyen "depis" időszakom, de már túl vagyok rajta, és hidd el, hogy IRIGYEK lesznek RÁD az emberek, ha csinin kimégy az utcára, és a BOLDOGSÁG és az önbizalom sugárzik rólad!!!

Mindent bele!!!

Legyél nő! Szorítok Neked!

Egy 1,5 és egy 2,5 éves kisfiú anyukája!

2010. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm csajok!Nagyon jól esett olvasni a bátorító soraitokat!Máris jobban érzem magam:)Majd megpróbálkozom szépen lassan kimerészkedni szoknyába stb...Tényleg nagyon köszönöm:D
2010. ápr. 21. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos még koránt sem vagyok a"súlyomnál" , még jó pár kilót le kellene adnom és formáznom. De ahogy nőtt a fiam (10 hós) egyre jobban igyekeztem összeszedni magam. A leadott néhány kilótól kezd visszatérni az önbizalmam, festem magam, szoliba járok és igyekszem csinosan öltözködni. Utálom ha megszólnak e miatt, mert egy kismama miért így öltözik? Miért ne?! Azért mert szültem nem kell otthonkában, topisan, leharcoltan kinéznem! Büszke vagyok rá, hogy megnéznek most is! :) És ez nem feltétlen a ruha miatt van, hanem mert sugárzik rólam a boldogság, az önbizalom.


29 éves anyuka

2010. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, én amikor megszületett a kisfiam, voltam magamra a legbüszkébb, és olyan tartásom, magabiztosságom lett, mint előtte soha. Hisz én szültem és én vagyok az Anyukája, aki felelősséggel tartozik iránta. Ezek biztos benned is megfogalmazódtak, ha igen, próbálj meg ebből is erőt meríteni és légy magadra büszke!!!!!
2010. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Próbálom meg tudom h ez nem normális 23 éves vagyok!Soha nem voltam vékony de nem is leszek.Ezt már elfogadtam csak az önbizalmam az valahogy nem akar meg jönni.Lehet azért mert a párom nem dicsér és mióta a lány megszületett nem vettem magamnak 1 rongyot sem(nem volt miböl)igy azok a ruháim vannak amiket a terhesség elött vettem mert 1 nönek az is önbizalmat ad h vesz 1 új csinos darabot és a párja megdicséri benne.Na mind1 köszi a biztató szavakat

van ami már 5 éves:)

2010. ápr. 22. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!