Egy 7 éves gyereknek nyári szünetben minden nap tanulnia kell, szerintetek ez normális?
Pedagógusként azt mondom, nem árt ha gyakorol a gyerek nyáron. Tapasztalatból mondom, hogy pl. 2. év elejére annyi mindent felejtenek, hogy majdnem mindent kezdhetünk elölről legyen az számolás, írás vagy olvasás. Tehát a gyakorlás kell.
Viszont egy 7 éves gyerek épphogy kilépett a játékos óvodából s kezdte megszokni az iskolai rendszert. Tehát hiába van vége az 1. osztálynak, az átmenet még tart nála a játékok és a szabályok, rendszerek közt. Ezért túlzásnak gondolom a mindennapos tanulást. Hiszen a szünet nekik azért van, hogy kikapcsolódjanak, játszanak sokat.
Megkellene találni az "aranyközéputat" a tanulás és a játék közt. Szerintem heti 2 - 3 alkalom (ha már a szülő ennyire ragaszkodik hozzá) bőven elég lenne; sőt ha az iskolakezdés előtti 2-3 hétben gyakorolna csak, az is bőven jó lenne :)
Ezzel, hogy ráeröltetik a mindennapos tanulást, nem lesz arra oka, hogy várja a nyári szünetet s megjobban megfogja utálni a tanulást; mert gondolom nyáron semmi játékosságot nem szerveznek bele a szülők...
12 eves fiam is tanul itthon minden nap, het 3x 1 óra német tanarnál. Junior nyelvvizsgára készül.
Nem kinzas a gyereknek, 2 honap alatt sokat lehet felejteni, raadasul nem zokken ki a ritmusbol. Emellett ugyan ugy kirandulunk, strand mikor mi. Ma egesz nap pokemonok utan rohangaltak
A kislany megkoszoni majd ha felno.
Nagyon sajnálom a gyerekeket, akiknek ilyen sokat kell hajtaniuk, nem jut nekik rendes nyár, mint nekem hajdanában. Azonban...
Jobb lenne, ha a gyerekek egyenletesebben tanulnának. Kevesebbet év közben, viszont nem hagynák abba nyárra se. Próbálj meg megtanulni valamit, aztán tedd félre két hónapra, és nézd meg, mire emlékszel belőle. Katasztrófa. Nagyon küzdelmessé tesz minden évkezdetet, jóval kevesebb nyüglődés jutna év közbenre, ha nem hagynák abba a tanulást nyárra.
Ajánlom Malcolm Gladwelltől a Kivételesek c. könyvet. Többek között arról is szól, hogy amcsi gettóban hoztak létre olyan iskolát, ahol sokkal de sokkal többet kellet tanulniuk a gyerekeknek, és nyáron is, szünetmentesen. Sokra vitték.
Ami pedig a hazaiak angol tudását illeti: a külföldiek egyszerűen nagyobb önbizalommal rendelkeznek. Simán megszólalnak szinte nulla tudással is, és azt mondják magukról, hogy tudnak idegen nyelvet, míg a magyarok középfok közeli tudással is csak somolyognak.
A 7 éves gyerek most fejezte be az első osztályt, gyakorlatilag csak írni-olvasni és valamennyire számolni tanult meg. Ezt bőven szinten lehet tartani azzal, ha pl. esténként ő is olvas egy mesét, társasjátékoznak vele pl. Gazdálkodj okasant, rábízzák, hogy diktálás után leírja a bevásárlólistát stb. Ha angolra szívesen megy, mert olyan a tanár, az oké, amúgy rengeteg angol nyelvű meséskönyv van, lehet nézni Szezám utcát vagy más gyerekműsort eredeti nyelven, lehetőleg együtt, ezer lehetőség van az otthoni gyakorlásra, tanulásra, amit nem kényszernek él meg.
Ezt, amit a kérdésben szereplő szülők csinálnak, teljesen értelmetlennek tartom. (NB. az enyémek úgy mentek iskolába, hogy már tudtak valamennyire írni-olvasni, holott sose tanítottuk őket erre. A gyerekben van természetes kíváncsiság, tudásszomj, ha a korának megfelelően foglalkoznak vele, rengeteg ismerethez jut könnyedén és élvezettel.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!