Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gázos (különböző...

Mennyire gázos (különböző vezetéknevű) unokatestvéreknek ugyanazt a (felettébb ritka) keresztnevet adni?

Figyelt kérdés
Babát várunk január környékére, és bele vagyok szerelmesedve a Bátony névbe, de ugyanígy hívják a férjem nővérének a fiát. Mik a tapasztalataitok ilyen esetekkel kapcsolatban?
2016. júl. 2. 02:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem szerencsés, még "divatos" nevek esetében sem, persze ez függ a családok közti viszonytól, meg sok egyéb mástól is. Nekem pl. a nagybátyám és az ő unokatestvére is László. Igaz, van 40 év korkülönbség és amúgy sem túl szoros a kapcsolat :D


Hasonló klasszikus magyar nevek, amik ny-re végződnek és talán tetszhetnek: Zétény, Hetény, Versény

2016. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ilyen ritka névnél tényleg lenyúlásnak fog tűnni.

Már azelőtt kiválasztottad a nevet, hogy a rokonnak megtetszett volna? És mondtad neki korábban, hogy neked ez lesz a fiad neve? Mert ha ő nyúlta tőled, akkor mondjuk gondolkodás nélkül adnám.

2016. júl. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem adnám én se. Legyen inkább Bátor.
2016. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!