Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan igényeljem a gyedet,...

Hogyan igényeljem a gyedet, hogy ne tudjanak kirúgni?

Figyelt kérdés
Kisfiam éppen nem lesz még 2 éves amikor megszületik a hugi. 11 nap "lesz" papíron a különbség. Azt tervezzük, hogy apa fog gyesre menni a kisfiúval én meg ugye igénylem a gyedet. Most is gyeden vagyok. Kérdésem. Nem nevezhető jónak a viszonyom a munkáltatóval, tehát egy pillanatig sem lehetek jogilag olyan helyzetben hogy kirúghasson, tehát muszáj határozatnak lennie vmiről.. Hogy csináljuk az igénylést. Mert ugye elvileg addig nem kaphatok gyedet még határozatot sem amíg nincs vége a másik folyósítási folyamatnak. Remélem nem vagyok nagyon bonyolúlt és van aki érti mit zagyválok.. :P ,) Kérlek segítsetek! És a legfontosabb mikor igényeljem? Júni 11re vagyok kiírva.
2010. ápr. 13. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A kismamákat munkajogi védelem illeti meg, a munkáltató nem szüntetheti meg a határozatlan idejű munkaviszonyt. Ez a védelem a terhesség teljes időtartamára vonatkozik, így nincs különösebb jelentősége, hogy a második gyerkőc mikor születik meg. Nem volt kérdés, de tudnod kell, hiába lesz két 3 év alatti gyerkőcöd, nem jár egyszerre gyed és gyes is.
2010. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem egészen értem a te helyzetedet,viszont...


nálunk is volt probléma(ki akartak rúgni a gyed miatt), így -ügyvéd tanácsára- letöltöttük a nyomtatványokat netről,kitöltöttünk mindent,majd AJÁNLOTT LEVÉLKÉNT postáztuk a munkáltató könyvelő irodájába. Ezek után,ha kirúg 100% nyert ügyed van a bíróságon.


Ezt a részét így csináld és le vagy védve a többit sajna én nem értem még csak egy gyermekem van.


Remélem tudtam segíteni!

2010. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a helyzetet, és nyugi, ahogy az első írta, a terhességed első percétől védelmet élvezel, bármit csinál a munkáltató, kizárólag úgy tudja megszüntetni a munkaviszonyodat, ha megszünteti a céget. (rendkívüli felmondási lehetősége is van, de mivel nem dolgozol, így ezzel nem élhet). Ha mégis ki akarna tenni, megnyernéd a pert a munkaügyi bíróságon, emiatt ne aggódj.

Kaphatsz hamarabb gyed-et a másik babára, csak az első után le kell mondanod, és újra indítani a tgyással. (nem a gyeddel indítasz a tesó születésekor, mert gyed-et csa a tgyás, vagy az annak megfelelő idő eltelte után igényelhetsz) apa nem mehet gyes-re a nagyobbikkal, amíg gyedet veszel igénybe a tesóra, csak egy ellátás jár!

Szóval nem kell parázni, nem küldhet el, bármit csinál.

ҝ

2010. ápr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A teherbe esés pillanatától a gyerek 3 éves koráig munkajogi védettséget élvezel, ezzel semmi gond, ajánlott levélben add fel nekik az igénylésedet és rakd el a feladószelvényt.

Apa viszont nem mehet gyes-re a nagyobbikkal, egyszerre csak egy ellátás jár a családban, tehát neked a tgyás és gyed a kicsi után, ha ő megszületett! Erre nagyon vigyázz, még a napokra is ügyelned kell, nehogy legyen olyan nap, amikor mindkét gyerekre egyszerre kapsz ellátást!!!

2010. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!