Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a kizárólag "fiús dolgok"?

Mik a kizárólag "fiús dolgok"?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtatott az előbb egy kérdés, hogy a 9 éves fiú kipróbálhatja-e az anyja rúzsát.

Azon agyaltam, hogy majd ha a fiam ilyet szeretne, elmagyarázom, hogy vannak fiús, meg lányos dolgok. A fiúk ne vegyenek fel magassarkút, meg ne rúzsozzák magukat, a lányok meg ne...

és itt elakadtam. Mi az, ami csak a fiúké? És nem lehet lányoknak? Mert már a csajok is autózhatnak, katonák lehetnek, testépíthetnek... (ami hirtelen fiús dolog jutott eszembe)


2016. jún. 17. 12:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2016. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy elküldtem az állva pisilős dolgot, rájöttem, hogy vannak már azok a tölcsérek... bár amit olvastam róla, messze nem összahasonlítható az "élmény" :D
2016. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Két fiam van, de még soha nem mondtam semmire, hogy azt fiúknak nem lehet. Lánynak sem tudom, mire lehetne azt mondani, hogy az csak a fiúké. Gyerekek, hadd próbáljanak ki mindent, amit szeretnének. Utálom az ilyen nemi skatulyákat. Nem attól lesz valaki lány, mert nem játszik traktorral, és nem attól lesz valaki fiú, hogy nem próbálja ki az anyja rúzsát.

A nagyobbik fiam 8 és fél éves, régebben érdekelte, hogy mivel sminkelek, ő is megnézte, és hagytam is, hogy kipróbálja (jó, csak azt, ami nekem már nem kellett, azt elmaszatolhatta). De már évek óta rá se lehetne venni, hogy ilyesmit vegyen a kezébe, mert már elérte azt a kort, amikor a többi fiúval, férfival, az apjával azonosul. De egy kisebb gyereknél még nincs ilyen éles különbség a két nem között. Mondjuk nagyobb gyerekben is simán ott lehet a kíváncsiság, hogy milyen lehet egy rúzs, vagy hogy hogy a fészkes fenébe tudnak a nők magassarkúban járni. Mi baja lenne attól, hogy kipróbálja? Semmi.


Lány esetében meg végképp semmi olyat nem tudnék mondani, ami nem a "kezébe való", mert az a fiúké. Nevetséges gondolat...

2016. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma volt erről kioktatás fiamtól, a rózsaszín ruhákról, pónikról és sminkről.

És a lányokon mi az a bikini? Miért takarják el magukat mikor laposak, nem olyanok mint anya. Itt már elvörösödtem az eladó vigyorgott :D ( fürdő nadrágot vettünk egy boltban )

2016. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez még később jön, de arcborotválás? Csak azért nem írom általánosságban, mert úgy már nem igaz 😊
2016. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A vonat és a nagyon rövid haj, amit szárítani sem kell, meg fésülni sem. Olyan csak fiúknak van.

Lányom és fiam is van. Lányom sosem volt kimondottan csajos, sok fiús dolog érdekelte. De a vonat soha. Ellenben a fiam imádja. Nem csak a kockás, hanem bármilyen ing fiús szerintem, ami ing fazon és nem rózsaszín.

2016. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!