Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a kizárólag "fiús dolgok"?

Mik a kizárólag "fiús dolgok"?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtatott az előbb egy kérdés, hogy a 9 éves fiú kipróbálhatja-e az anyja rúzsát.

Azon agyaltam, hogy majd ha a fiam ilyet szeretne, elmagyarázom, hogy vannak fiús, meg lányos dolgok. A fiúk ne vegyenek fel magassarkút, meg ne rúzsozzák magukat, a lányok meg ne...

és itt elakadtam. Mi az, ami csak a fiúké? És nem lehet lányoknak? Mert már a csajok is autózhatnak, katonák lehetnek, testépíthetnek... (ami hirtelen fiús dolog jutott eszembe)


2016. jún. 17. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Mindig mondom a lányomnak, hogy lánynak lenni azért is jó, mert

- a lányok nyugodtan hordhatnak autós, fekete vagy kék pólót, de a fiúkon elég fura lenne egy hercegnős, flitteres, pillangós, fordos, virágmintás, csipkés cucc

- a lányok nyugodtan hordhatnak nadrágot, bakancsot, fiúkon elég fura lenne a szoknya, magassarkú

- lányok nyugodtan vonatozhatnak, autózhatnak, pisztolyozhatnak, focizhatnak, míg fiúnak aligha lesz Barbie babája, pónija


:D Éljenek a csajok!!! :D

2016. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én imádom, hogy fiam van, fiút is akartam. Nem tudnék lánnyal mit kezdeni.

A kérdésre viszont nem válaszoltál, csak továbbgondoltad a feltevésem...

2016. jún. 17. 12:48
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Bocs, látom, valakinek fáj, biztos fia van ;) Attól ez még igaz. Inkább vegyél rólam példát és arra koncentrálj, miért jó fiúnak lenni. Tuti legalább ugyanennyit föl tudsz sorolni. De ahogy gondolod, rád van bízva, csak tanácsot adhatok, észt nem.
2016. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez nem fájdalom kérdése, hanem hasznosságé. Ugyanis a kezecskék arra vannak, hogy hasznos volt-e a válasz. A tiéd nem volt az (az mindegy egyetértek-e). A kérdésre nem válaszoltál.


És látom, értelmezni sem tudtad a kérdést, mert nem azt kérdeztem: "miért jó fiúnak lenni", hanem hogy mik a kizárólag fiús dolgok...

2016. jún. 17. 12:57
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Ami igazán fiús nálunk a kockas ingek, szinte folyton az lenne rajta most 8 éves.


Amit az én fiam nem hajlandó felvenni a piros színek.

Játékokban a Disney termekek amiket nem szeret.

2016. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha viccesen akarjuk felfogni, akkor a fiúk pisilhetnek állva.

De amúgy jogos, kevés fiú privilégium van, bár az élet később bőven kompenzál.

2016. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik a példád inkább rólad szól, mint a fiúk-lányok különbségeiről. Bárhogy is legyen, érdemes egyértelműsítened a különbséget. Pl.: a fiúk jobban vonzódnak a technikai dolgokhoz, szereléshez, a versengéshez, stb ... A lányok inkább a divat, szépség, babázás, stb ... irányában mozognak. Persze mindig van átmenet. Kilenc évesen nem biztos, hogy érdemes összezavarni a részletekkel.
2016. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Van egy 7 éves fiam. Most lányt várunk. Épp a ruhákat válogatom át, amiket anno elraktam.

Mint itt valaki írta, a kockás ingek kerültek csak ki, amit lányra nem fogok adni.

2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es te sem érted a kérdést.

Nem a különbségre vagyok kíváncsi.

Hanem hogy vannak kizárólagos csajos dolgok. AMiket fiúknak "nem szabad/illik". Pl rúzs, magas sarkú, szoknya, Disney hercegnők, Barbie-zás...stb.

Mik a kizárólagos fiús dolgok? Amiket lányok nem szoktak/szabad?


Többieknek köszönöm.

Igen, a kockás ing, és az állva pisilés valóban. No meg talán a zakó :-)

2016. jún. 17. 13:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Az állva pisilésen kívül (bár már erre is van megfelelő eszköz, ha utánanézel) amiket felsoroltatok, azt mind lehet lányoknak, még csak nem is fura. Úgyhogy a kérdésedre a válasz: nincs ilyen dolog.
2016. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!