Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az normális ha az 5 és féléves...

Az normális ha az 5 és féléves kisfiamat kizárólag a lányos dolgok érdeklik?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat csinál,hogy nemistudom kicsit furcsa,virágot szed ha meglát egy babát sír érte.

2015. aug. 29. 19:02
 1/5 anonim válasza:
100%

Semmi baj nincs vele :)

Bátyám is nagyonsokáig csak csajos dolok érdekelték, és most 3 szép gyermeke van , és semmijen hajlama " vagy bármije nem lett.

2015. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Én csaj vagyok és fiús. Kiskoromban nem babákkal játszottam meg Barbikkal hanem kis autókkal. :D

Tankjaim voltak, kis autóim, játék busz, katonai bázis babukkal, sárkány, dino figurák. Babam volt 1-2 azokat is utáltam. :)

2015. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kszönöm a megnyugtató válaszokat.
2015. aug. 29. 19:10
 4/5 anonim válasza:
100%

Nekem 3 kamaszkorú fiam van, az egyikük meleg.

Az egyikük pedig olyan volt, mint a te kisfiad.

De a kettő nem ugyanaz :))

Ugyanilyen volt, szedte a virágokat állandóan, meg bújt a kiskutyához, kismacskához, kisbabákhoz, sőt, a kedvenc színe a rózsaszín volt, állandóan olyan ruhákat kért, megőrített vele minket. És most a lányok után fut :) Bár még mindig szereti a rózsaszínt, de szerencsére az már fiúknál sem számít furcsának.

Aki meleg lett, az katonásat játszott, meg oda volt a fociért meg minden sportért.


Szóval szerintem egyáltalán nem ettől függ! A meleg felnőtt férfiak között sem mindegyik szereti a virágot, és a fiam révén ismerek párat, hát a kisbabák szeretete végképp nem jellemző :))) De persze biztos van olyan is.


Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy hagyd, hadd érvényesüljön, ha a virágokat szereti, hadd szeresse, ha a kisbabákat, azokat is, reméljük ez felnőtt korára is megmarad! Ne nyomd el a saját belső világát azért, mert az nem "megszokott" vagy "lányos", hadd legyen önmaga legalább még ebben a kicsi korban.

2015. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Mitől lesz valami lányos, és mitől fiús?


Pszichológiailag bizonyított tény, hogy nincsenek olyanok, hogy fiús és lányos dolgok. Ezeket a sztereotípiákat csak a felnőtt társadalom erőlteti rájuk. Eredendően a gyermekek érdeklődése nagyon különböző. Legyen szó akár lányról, akár fiúról, van, aki a virágokat szereti. Van, aki az autókat. Van, akinek a rózsaszín a kedvenc színe. Van, akinek a kék. Van, aki imád babázni. Más meg a játékautóival játszani. Csak még nagyon korán a felnőttek a gyerek nemétől függően csak egyik vagy másik tevékenységet tartanak jónak. Nem vesznek a fiúnak babát, mert az lányos. Kap helyette inkább egy távirányítós autót. Nem tetszhetnek neki a rózsaszín dolgok, mivel azok lányosak. A lányra meg ráerőltetik a rózsaszín színvilágot és a babázást, pedig lehet, hogy ő szívesebben játszana a távirányítós autóval.

Nincs olyan, hogy lányos vagy fiús, attól lesz valami az, hogy már egész kicsi koruk óta beleneveljük a gyerekekbe, hogy ez lányoknak való, az meg fiúknak.

Attól, mert valakinek nem olyan az érdeklődési köre, amit a társadalom elvárna, még nem fog megrekedni a fejlődésben, és egy nagy tévhit, nem ezen fog múlni a nemi orientációja.

Az pedig, hogy az érzelmeit nem akarja elrejteni, az nem lányos, hanem emberi jellemző.


Csak egy érdekesség: tudtad, hogy nem is olyan régen még a rózsaszín számított fiús színnek, a kék pedig lányosnak? Hiszen a vörös a harc színe, a rózsaszín pedig ennek az enyhébb megjelenési formája.

2015. aug. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!