Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan anyuka, aki egyáltalán nem tud autót vezetni?

Figyelt kérdés

Esetleg nincs is a családban autó? Miben okoz nehézséget? Már úgy értem, a gyerekkel való közlekedésben. Hogy oldjátok meg?

Nekem két és fél éves a fiam, és sajnos még mindig nincs jogsim, pedig egyszer már elkezdtem (még terhesen), de meghúztak kreszből, és akkor hagytam a fenébe az egészet (kár volt), de ha lenne is jogsim, autó akkor sem lenne, mert nem tudnám fenntartani. Én sajnos elég sokat bosszankodom miatta, hogy nincs autó, és hogy így mennyivel több idő minden (pl. vásárlás, vagy ha rossz az idő és valahova gyorsan el kéne jutni).


2010. ápr. 9. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincs jogsim,meg autónk sincs.sőt a páromnak se tette le.(pedig mind2en elkezdtük csak abbahagytuk.hát elég nehézkes a bevásárlás,de azért sikerül a nagybevásárlást ugy megoldanom,h vagy a szüleimmel,vagy az egyik barátunk elvisz minket kocsival.falun lakunk és ha valamiből kifogyok és gyorsan kell akkor sajnos marad a buszozás a gyerekkel a babakocsiban.remélem azért nemsokára már sikerül elmenni valamelyikünknek jogsira,mert ez igy sajnos nem a legjobb helyzet.

/S/

2010. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek van,nekem nincs!Autó is van,Ő vonattal jár dolgozni így én nézem itthon a kocsit.Mindig meg kell várni a férjemet,hogy hazaérjen ha nagyobb bevásárlásra van szükség:((3 pici gyerekünk van,rossz idő esetén nem bánnám ha lenne jogsim!!!Oviba egyszerűbb lenne eljutni!Amúgy van testvérfellépő a babakocsihoz,így a középső azon áll amíg elmegyünk oviba.Egyszer nekem is lesz jogsim ezt megfogadom itt!!!!!
2010. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Na nekünk mindkettőnknek,mind a 4ünknek van(anyósomékal élünk),én viszont nem merek vezetni ,pedig már 2 éve van jogsi:D Annyira félek,főleg gyerekkel,h ha menni kell akkor inkább magamra csatolom a kölköt:D
2010. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok.

Nem is akarok.Autónk van, de én biciklizni is utálok, nem hogy autó.....nem nekem való:)

Én inkább sétálok, vagy ha nagyon muszáj buszozok.Ha párom itthon van akkor autózok....Ő visz:)))))))

Az autó és köztem levő viszony ennyiben ki is merül.

Nem érzek elszántságot hozzá.

2010. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

nincs jogsim, a páromnak van, és a kocsival is ő jár. Mivel engem nem engedne amúgy sem a volánhoz (a kocsi munkaeszköz, ha összetöröm, megszívtuk, neki meg azért már van 12 éves rutinja), így csak akkor lesz jogsim, ha lesz saját autóm is. Vásárolni, városba, mindenhova Apa visz minket. Szakít rá időt.

(A)

2010. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 7 hónapos terhesen tettem le a jogsit, ennek már 4 éve. Azóta szültem még egy babát...1 gyermekkel még csak-csak autózok, de 2-vel már nem merek....
2010. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 18.14-es választ mintha én írtam volna.

Anyósékkal élünk mi is, és mindenkinek van jogsija, beleértve engem is, de nem merek vezetni. 2 autó áll a garázsba, és ha a párom nem ér rá, akkor anyós vagy após fuvaroz minket. Vagy a nagy sárga busz. A fiam ezt szereti a legjobban.

Hátránya, hogy mindig rá vagyok szorulva valakire. De akkor is félek vezetni, a gyerekkel a hátam mögött pedig egyenesen rettegnék, hogy baja történik miattam.

2010. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 15 éve van jogsim, de csak 4 éve vezetek. Régebben nem mertem, nem akrtam, gyáva voltam....

Aztán egyszercsak megelégeltem a dögnehéz szatyrok cipelését, reggel a buszon a tömegben a foghogyma bűzt, este a testszagú tömegnyomort. Utáltam, hogy a 15 perces út helyett 45-50 percet utazom a melóba, ráadásul a bérletért (külterületi és kombi) annyit fizettem, amiből egy hónapra bőven megtankolom a kocsit, és nem csak melóba járok vele. Összeszedtem a bátorságom, és a gyüjtött pénzemet, és vettem egy kisautót. Ezek után megválltozott az életem. A munkába vidáman autózva, rádiót halgatva utazom. Rengeteg időt megspórolok, és eljutok időben mindenhová. Most, hogy itthon vagyok a 17 hónapos lányommal, kevesebbet használom, ha szép idő van, akkor inkább babakocsizunk. Viszont rossz időben, vagy ha cipekedni, nagybevásárolni kell, akkor egyszerűen fantasztikus! Igaz, hogy így gyereküléssel, és babakocsival kicsit nehézkesen férünk be a kisautómba, de nagyobbra nem futja (örülök, hogy legalbb ez van).

Biztatok mindenkit, hogy aki teheti vágjon bele, és autózzon, mert egész más lesz tőle a világ:)!

2010. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Nagyon fontolgatom, hogy megcsinálom a jogsit, csak hát drága... Meg amíg itthon voltam gyed-en addig nem lett volna rá pénzem sehogy. Most talán már lenne, de most meg időm nincs már rá :S Talán nyáron belevágok valahogy mostmár. Majd utána töröm a fejem, hogy miből finanszírozzak egy autót, de mostmár nagyon meg kéne tanulni vezetni.

Engem az zavar nagyon, hogy pl. itt nálunk Pécsen az állatkert fent van a hegyen, ahova (főleg hétvégén) lehetetlen időpontokban jár busz, nagyon ritkán, és mi szívesen járnánk gyakrabban is, de busszal ez nem áll másból, mint kapkodásból, hogy pont elérjük a buszt, mert ha nem, akkor másfél órát várunk. Na ilyenkor nagyon jó lenne már, ha lenne autó. A másik a vásárlás... nagybevásárlást csak akkor csinálok, ha a szüleim el tudnak vinni :S Na meg volt már olyan, hogy este elkezdtem főzni, aztán hoppá, valami nem volt otthon (ez olyan 9 óra magasságában volt, gyerek még ébren), hát akkor ki kellett volna menni a Tesco-ba, de az egy óra innen busszal, míg kocsival kb. 15 perc.

2010. ápr. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!