Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 12 évesnek...

Szerintetek egy 12 évesnek annyi joga kell legyen mint egy 17 évesnek? Ha ugyanolyan jó tanulok? Ha a nagyobbnak van telefonja a kisebbnek is kell venni? Vagy ha a nagyobb 15 évesen kapott érintős telot akkora kicsinek is akkor jár?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Egy 17 évesnek nagyobb szüksége lehet okostelefonra, jobban ki tudja használni azon kívül, hogy játszik vele.
2016. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez úgy lenne igazságos, hogy ha a nagyobb 15 évesen kapott telefont, akkor a kisebb is akkor kapna. De ezt ritkán lehet a valóságban megvalósítani, általában a kisebb gyerek hamarabb eléri ugyanazokat a jogokat, mint a nagyobb, mert a nagy már megpuhította a szülőket.
2016. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem jog kérdése :) Alapvetően mindegyik gyereknek akkor megvenni mindent, amikor szükségessé válik. De persze, tudom, hogy ez hogy van a testvéreknél, ha az egyik kap valamit, a másik is akar, mert különben az nem igazság :D Ilyenkor szerintem az a célravezető, ha megbeszélitek a kisebbikkel, hogy ha annyi idős lesz, ő is kaphat. Legalább is, ha neki még nincs rá szüksége egyelőre. Ha már most is van, akkor nem kell megvárni, hogy ő is pont annyi legyen, mint a nagy. Emlékszem, én 14 évesen kaptam az első mobilomat, 2001-ben. Azért nem hamarabb, mert akkor még egyszerűen nem is volt annyira elterjedt, nem volt magától értetődő, hogy egy kiskamasznak telefonja van. Öcsém három évvel fiatalabb nálam, de 12 évesen ő is kapott telefont, mert már egyedül járt haza, és anyuék úgy gondolták, nem baj, ha őt is el tudják érni, amikor nincs vele se szülő, se tanár. Nem balhéztam, hogy ő miért kapott ilyen fiatalon, amikor én csak "sokkal" idősebb koromban, hiszen amikor én 12 voltam, még eszünkbe sem jutott, hogy kéne ilyesmi. Igaz, öcsém sem balhézott 11 évesen, hogy én miért kaptam, és ő miért nem.

Na persze voltak olyan dolgaink, amiket meg baromira irigyeltünk egymástól, és akkor a másiknak is kellett, ebből volt olyan, ami nem volt korhoz kötve, és volt, ami igen. Meg olyan is volt, amire azt mondták anyámék, hogy az közös, osszuk be egymás között. Nyilván nem telefon, de pl. a számítógép sokáig közös volt, eleve úgy is kaptuk.

2016. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szeretnék feltenni még 1 kérdést:ha lenne 1 tablet akkor az kié(kisebb,nagyobb,közös) kéne legyen?
2016. febr. 22. 13:48
 5/5 anonim válasza:
Azé aki kapja ha te is 15 éves leszel kapsz telefont biztos
2017. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!