Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok meg a gyereknev...

Hogy osztjátok meg a gyerekneveléssel járó költségeket?

Figyelt kérdés

Külön vagy közös kasszán vagytok?

Ki mit vesz?


Mi sajna külön kasszán vagyunk, és szinte csak én vásárolok a gyereknek, pelenka, kaja...szóval minden! Magamra egy fillér nem jut, olyan elhanyagoltnak érzem magam :((


2010. márc. 31. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Házasok vagytok, vagy "csak"együtt éltek?

de végül is mindegy.A gyerekre közösen kellene költeni, hiszen ő nem csak a tied.

2010. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha megtudod hogy másnál ez nem így működik akkor attól változni fog valami? vagy ha úgyanígy van másnál akkor kevésbéfogod magad elhanyagoltnak érezni?

ha nem vagy így elégedett, boldog tegyél ellene!

Beszélj a pároddal

2010. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz még nem született meg a bébink (25 hetes km.)...mi közös kasszán vagyunk...soha nem értettem,hogyan lehet külön kasszán élni,mikor minden "közös"...vagyunk olyan viszonyban,hogy meg tudjuk beszélni,ha valamelyikünknek valami kell,és azt megvesszük. (ruha,könyv stb.) A gyerek meg főleg közös!!! ,így szerintem a költségei se csak az egyik szülőt kellene,hogy terheljék. Próbáld meg a párodtól a gyerek "rá eső költségét" elkérni,így tudsz magadra költeni egy kicsit,és őt pedig egy csini "asszonyka" fogja hazavárni..

2010. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

nálunk ilyen öszvér-megoldás van. a férjem vállalkozó, szóval lényegesen több a bevétele, mint az enyém (nem keresek pedig rosszul). úgy van, hogy a "fix költségeket". tehát értsd: rezsi, takarítónéni, bébiszitter, ovi stb., tehát ami havi utalnivaló, azt ő fizeti. én fizumból veszek a kislánynak ruhát, játékot, ilyesmit, meg magamnak ami éppen kell, meg fodrászt, ilyesmiket fizetem belőle. kajafélére, meg váratlan kiadásokra van rendszeresítve egy doboz, azt a férjem szokta feltölteni, de néha én is rakok bele, ha marad hó végére a fizumból (ezritka, de előfordul :P), vagy ha jutalmat kapok.


ez a rendszer nálunk működik, nem biztos, hogy nálatok is beválik, de én azt javasolnám, hogy osszátok fel "tétel szerint", tehát pl. a gyereknek a ruhákat Te veszed, a pelust, kaját viszont ő.

2010. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

mi közös kasszán voltunk, amióta megismerkedtünk és együtt élünk. csak így tudtunk igazán előre jutni. nem tudnánk elképzelni a külön kasszát, nálunk minden közös, összedobjuk mindig amink van, így néha egy keveset is de félre is tudunk tenni, de ha rosszul érzed magad így beszéld meg a pároddal, hogy próbáljon besegíteni, biztos nem fog nemet mondani, - hisz gondolom imádja a babátokat és téged is.

2010. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen KÖZÖS kasszán, 14 éve, amióta házasok vagyunk. 3 gyerekünk van, mindent együtt veszünk meg, megbeszéljük a kiadásokat. Én GYES-en vagyok, tehát túl sok mindent nem is tudnék venni, ha csak erre hagyatkozhatnék.
2010. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!