Van valami érdekes praktika, ötlet, játékosan szorzótábla tanításához?
Köszönöm.
Én nem vagyok ellene az online ötleteknek:)
mi anno kártyával tanultuk.
nem játékos, nem is nagy ötlet... de működött. (ugyanígy tanultuk a német szavakat is :))
Igaz mi kulfoldon elunk Angliaban de az iskolaba mindneki kapott egy jatekot aminek az a neve, hogy Trilemma. Hihetetlenul jo. Nem tudom otthon mi a neve a jateknak de nagyon jol tanitja jatekosan a szorzotablat es meg sok mast. Nehezsegi fokozatok vannak. A gerek a zold szinnel kezdi ami alap szintnek felel meg. Pl. mult vasarnap orakig eljatszottunk vele. :) Nezz korul hatha otthon is megtalalod:
Amugy itt a 100-as kocka rendszert hasznaljak szorzashoz es nagyon egyszeru. Valahogy megmarad a fejukbe vizualisan. Ezert is jo a trilemma jatek:
Én is a fenieket javaslom.
De egyben szeretném csodálkozásomat is kifejezni. Régen (én 37 éves vagyok) valahogy az ifjúságnak nem voltak ilyen gondjaik. Ma egyfelől mintha mindenki korábban érne, koárbban kezdene inni, cigizni, szexelni, másfelől meg mintha mindenki lusta vagy debil lenne és csak egyszerűsítve, játékos formában lehetne megtanítani neki mindent, különben nem fog az agya. Mi annak idején szépen megtanultuk a szorzótáblát és kész. Az egész számok szorzása ráadásul kommutatív, ergo a szorzótáblának csak kb. a felét kell megtanulni.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy majd ha én is oda jutok, hogy a jelenleg másfél éves kislányom majd a szorzótáblát tanulja, akkor nem kell trükköket bevetnem ahhoz, hogy a matematika legalapvetőbb és legriviálisabb részét megtanulja. Mert akkor mi lesz a törteknél, egyenleteknél, függvényeknél?
kedves #7!
#4es vagyok, és nem sokkal fiatalabb nálad a 34 évemmel.
nekünk (vagyis inkább nővéremnek) anyuék csinálták a "kártyákat". egyik oldalon a művelet, másik oldalon az eredmény. szülők elmondása alapján már ők is így tanulták anno... mire nővérem megtanulta (2.-os anyag talán? vagy 3.-os? nem tudom), addigra én is tudtam.
szerintem ez egy teljesen jó módszer. de kvázi ugyanaz, mintha csak simán le lenne írva, és onnan tanulná meg az ember.
nem tudom, hogy a most 5évesemnek hogy fogok segíteni ebben a feladatban... de gondolom ugyanígy fogunk nekiesni, ha nehézsége támad.
1. válaszoló és pedagógus vagyok. A "bezzegazénidőmben"-nek nem sok értelme van, főleg manapság, hiszen nemcsak duma az, hogy megváltoztak a gyerekek információfogyasztási szokásai. Még a viszonylag konzervatív családokban élőké is, mint pl. a miénk. Máasképp kell tálalni nekik a dolgokat, ha elolvasol 1-2 pedagógiai szakcikket, láthatod, hogy a legtöbben ezt taglalják. Nekik már kevésbé fogyasztható az, ami nekünk természetes volt. Nem hülyébbek; mások.
Persze ettől még vannak dolgok, amiket igenis be kell vágni, akár tetszik, akár nem, és ilyen a szorzótábléa is. (Míg pl. az egyenlet nem ilyen lesz, azt bemagolni nem lehet.) De miért ne könnyíthetném meg a gyerek, és asaját dolgomat is, ha egyszer vannak rá lehetőségek?
Másrészt miért vagy abban ennyire biztos, hogy a te lányodnak nem kell majd semmi segédeszköz? Ha jóeszű, de marha lusta lesz (mint az enyém), akkor valami érdekességet csak belevinnél a dologba, nem?
Harmadszor: egy generációba tartozunk, és én nem vagyok annyira odáig a korosztályunk tudásával. AKkor is volt, aki megtanulta, és volt, aki nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!