Ha láttok egy kerekesszékes kismamát milyen kérdések merülnek fel bennetek?
Az a tapasztalatom, hogy sokan sok mindenre kíváncsiak akár a várandóssággal, akár a szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatban, de valahogy ez még tabu téma és ezért sokszor az információ hiány miatt előbb ítélnek, mint kérdeznek. Tehát, ha név és arc nélkül lehet, Ti mit kérdeznétek?
Köszönöm az építő, jóindulatú hozzászólásokat! :)
A mi környékünkön él egy kerekesszékes anyuka, van egy 3-4 év körüli kislánya, néha látom őket.
Őszintén szólva nekem eszembe nem jutna kérdezni tőle, magamból kiindulva, én tolakodónak érezném a kérdezősködést. Persze tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de nekem ez valahogy túl "intim".
Ennek ellenére természetesen megfordult már a fejemben, hogy vajon hogyan került tolószékbe, milyen így az életük, meg tud-e mindent egyedül oldani a csemete körül, stb ..
Én sem szoktam kérdezősködni, de eszembe jutott valami most.:)
Ha a kismamát úgy érted, hogy valaki terhes, akkor: magán helyre kell járni amiatt, mert államiban nem tűrik a férjet a vizsgálatokon, és a doki meg nem tudja/akarja felemelni az ágyra UH-hoz a kismamát? (pl. az elején, mikor hüvelyi). A szülést befolyásolja valahogyan ez a dolog, csak császármetszés lehet?
34hkm
Én szívesen kérdeznék, már persze olyantól, akit ez nem zavar, szívesen válaszol. Csak sajnos nem jut eszembe semmi :) Bár most az egyik kérdés kapcsán eszembe jutott, hogy azért az tényleg érdekelne, hogy a terhesgondozás mennyiben más ilyen esetben. Mondjuk egy sima sztk-s rendelésen mennyire rugalmasak, mennyire tudják kezelni a helyzetet. Bár szerintem kell, hogy tudják kezelni, végül is egészségügyi dolgozók, hihetetlen lenne, ha egy mozgáskorlátozott kismama kifogna rajtuk.
Meg most még arra gondoltam, hogy ilyen technikai jellegű kérdésem lenne, amiről nem gondolom, hogy ne tudná megcsinálni a kerekesszékes kismama ugyanúgy, mint bárki, csak a "hogyan"-t nem tudom. Például hogy hogyan fürdeti a babát, vagy hogyan veszi ki éjjel a kiságyból. Biztos van erre teljesen egyszerű megoldás, csak én nem vagyok valami kreatív, ha nem vagyok rákényszerülve, ezért kérdezem :)
"magán helyre kell járni amiatt, mert államiban nem tűrik a férjet a vizsgálatokon, és a doki meg nem tudja/akarja felemelni az ágyra UH-hoz a kismamát? (pl. az elején, mikor hüvelyi). A szülést befolyásolja valahogyan ez a dolog, csak császármetszés lehet? "
Na szép sorban:
Nem "kell", sőt sok esetben nincs is megfizethető magánhely, az államiba, sztk-ba ilyen esetben beengedik a férjet(ha van) vagy a kísérő segítőt (ha van) - a doki csak örül, ha nem neki kell segíteni... :) Ugyanakkor pont az UH a legfontosabb vizsgálat, hogy megnézzék minden rendben van-e a babával, így azt nem hagyják ki, semmilyen móka árán.
Attól, hogy valaki kerekesszékben van még nem biztos, hogy paralízises (bénult) lehet, hogy van annyi mozgási képessége,hogy a székből a vizsgálóra feltornássza magát. A szülésre ugyanez igaz, állapot függő, hogy valaki "kitolhatja-e" a babát vagy eleve programozott császáros lesz.
Fürdetés műanyag gyerekkádban, akár babatámasztóval. :)
Ha a kismama karja gyenge,nagyon sérült ott van apa vagy más segítő, ha kéri. Kiságy, egyéni megoldás: van aki a babával alszik, de van leengedhető oldalú kiságy is. Egyébként nem másabb kivenni a babát éjjel, mint nappal, legfeljebb fel kell kapcsolni a villanyt... ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!