Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukáktól kérdezem, akiknek...

Anyukáktól kérdezem, akiknek a féjre többműszakos munkarendbe dolgozik. Ti hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Az én férjem szokott délutános és éjszakás is lenni. Én nehezen viselem, de így jövünk ki anyagilag a legjobban. Mennyi idős a picurkátok? Gyakran éjszakás a férjed?

2016. jan. 25. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A szüleim éltek így egy darabig, kb. 4 éves koromban. Éppen nemrég kérdeztem őket erről.


Apu akkoriban még gyárban dolgozott, reggel hazajött, az ágyamban ágyneműt cseréltünk és ott aludt, aztán este megint csere, és én aludtam ott. Ez volt ugye az éjszakai műszakos hét, a nappalos héten meg szombatonként is dolgozni volt.


A szüleim fél évig bírták így, aztán anya kifakadt és mondta apunak, hogy változtassanak, mert szüksége van a férjére, és a gyerekének apára. Azóta is nagyon összetartó pár, 60 éves létükre szerintem ez csoda és örülök, hogy meg tudták menteni a házasságot.


És így apa váltott munkahelyet, nem sokkal utána megcsinált egy diplomát, így gyorsan kikerült ebből a rendszerből.:)

2016. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom is és én is egy gyárban dolgozunk 3 műszakos rendben váltásban (ha én de. vagyok, akkor ő du., ha én du. akkor ő éjszakás, ha én vagyok éjszakás, akkor ő délelőttös). A fiúnk 6 éves, ebben nőtt fel, mi így szoktuk meg. Ráadásul ő hétfőtől szombatig dolgozik, én pedig vasárnaptól péntekig (vagyis tegnap volt az utolsó vasárnapom).

Köszönjük jól vagyunk, most várom a 2. gyerkőcünket, 11 hetes terhes vagyok. Igaz én már nem tervezek 2 gyerek mellől műszakba járni, de majd kiderül, hogy míg itthon vagyok, sikerül-e valami más munkát találni.

2016. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 4 műszakban dolgozik, 6+2-ben. Elég rossz amikor délutános főleg hétvégén. 4 hónapos a baba. Később még rosszabb lesz. Bár lesz lehetőség egy műszakra legkésőbb 4 év múlva, addig valószínűleg marad ez.
2016. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk 1 éves a gyermek. Én nehezen viselem. És te 3-as válaszoló? Van segítséged?
2016. jan. 25. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem is több műszakban dolgozik. Van egy 6 éves lányom egy 3 éves fiam s most várom 3.babánk 😊 Nincs más segítségem a férjemen kívül. Mi nagyon jól elvagyunk így. Jobb mintha minden nap elmenne reggel s estére érne haza. Így 6 nap megy 2 itthon. Ha délutános akkor itthon van egészen ebédig ha délelőttös délután van itthon stb. Így mindíg tud vmiben segiteni. Vagy elviszi a gyerekeket oviba vagy hazahozza. Ha pl. Orvoshoz megyek úgy időzitjük hogy vagy délutánra menjen vagy itthon legyen, minden szépen megoldható.
2016. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, a férjemmel mindent megcsinálunk, más segítség ritkábban van. Hetente egyszer anyukám eljön egy pár órára általában délután és ez nagyon jól jön amikor pont délutános a férjem. A férjemnek szerintem nehezebb, olyankor délelőtt van főzés, kisebb takarítás, zuhanyzás meg lényegében minden, a bevásárlást nagyobbat pihenőnapra időzítünk, kisebbeket délután amikor viszem a babát sétálni letudjuk. Még most nem nehéz. Sokat kell járkálni a babámmal ami nyilván egyszerűbb nem egyedül de ilyen szempontból egyik munkarend sem jó.. bár a fürdetésnél nagyon sokat segít a férjem, azt rossz egyedül csinálni amikor délutános. De ezzel együtt szerintem sokkal rosszabb helyzetben vannak azok az anyukák, akiknek a férje 12 órában dolgozik reggeltől estig. Csak ha ovis lesz a fiunk akkor lenne mikor egy hétig nem is látják egymást, inkább ez a része aggaszt.

Éjszakai műszak meg a babától függetlenül nagyon rossz, amikor egyedül fekszem le aludni.

2016. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Párom maszeknál dolgozik. Műszakok szinte nincsenek. Előző nap tudja meg hányra menjen de h meddig kell lenni adott nap mondják meg és még az se biztos. Pl:bemegy reggel 6-ra akkor 3 verzió van. Vagy 2-ig v 4-ig v 6-ig. Ha 12 órázik jár 1 óra kajaszünet akkor hazajön enni

Viszont akkor is előtte 10 percel szól h megyek enni.

Szombatot pénteken tudja meg este 6-ig. A hétfő miatt vasárnap neki kell telefonálni h menjen.

Elég kacifántos tervezni szinte lehetetlen.

9 hónapos a kisfiúnk. Ahol lakunk máshova nem tud menni mert jóval kevesebbet keresne. Tervezzük a költözést a jobb fizetés és a kiszámíthatóbb élet reményében. Sajnos se pótlékot se túlórát nem fizet. Fix órabér.

2016. jan. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem 4 napot dolgozik kettő napot itthon van. Egyik héten reggel 6 órától este 6-ig, másik héten este 6-tól reggel 6-ig dolgozik. Segítségem sajnos nincs, három éves a kisfiunk. Most tervezzük a 2. babát. Jó lenne ha 8 órától 16 óráig dolgozna, dehát ez van. Így ismertük meg egymást, így szoktuk meg a helyzetet, nyilván magasabb a jövedelme és ez sokat számít.
2016. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!