Ilyen esetben az apa és családja kötelezhető rá, hogy magukhoz vegyék a gyereket?
Adott egy nős férfi, akinek házasságon kívül születik egy gyereke. Elismeri a gyereket, fizeti a gyerektartást is de sosem találkozik vele. A gyerek már 6 éves, amikor meghal az anyukája.
Hova kerül a gyerek?
Állami gondozásba.
Gondolom az az apa nem fogja befogadni, aki eddig látni se akarta, a feleségéről már nem is beszélve.
HA nincs más élő rokon (nagyszülő, nagynéni, stb.), aki szívesen vállalja, akkor állami gondozásba kerül.
Ha az apa lemond a gyermekről és a gyermeknek nincsen olyan élő rokona, aki vállalná a felnevelését, akkor jogilag örökbe fogadhatóvá válik. Arra az időre pedig, amíg ténylegesen örökbe nem fogadja egy házaspár vagy egyedülálló szülő, állami gondozásba veszik. (Azt nem tudom biztosan, de feltételezem, hogy erre az átmeneti időre kerülhet nevelőszülőkhöz is.)
Ha az apa lemond a gyerekről (ami ebben az esetben valószínű, mivel eddig sem tartotta vele a kapcsolatot, gyakorlati szempontból egy idegen a gyerek számára), akkor onnantól fogva, hogy örökbe fogadják a gyereket, az apa nem csak a gyerekével kapcsolatos jogairól mond le, hanem a vele kapcsolatos kötelezettségei (gyerektartás fizetése) is megszűnnek.
Utolsó!
Az apa nem tud lemondani a gyerekről, csak és kizárólag akkor, ha egyúttal örökbe is adja.
#6
Baromság. A semmirekellő szülőktől elvett gyerekek után sem fizetnek a szüleik gyerektartást. Ha állami gondozott az állam gondozza pont.
Értem.
És ha a nagyszülő/nagynéni bevállalja a gyereket, akkor neki kell fizetni a gyerektartást? Vagy már nem kell? Lehet csökkenteni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!