Ha gyerekkorban és kamaszkorban hagynak valakit folyamatosan gépezni, annak milyen következménye lesz később?
Amilyen a világ manapság én örülök,hogy a fiam "kocka" volt.
Informatikusi diplomája lett és jól keres,valamint kimaradt a piálós-drogozós-b.zulós dolgokból és nem csinált fel egy kiscsajt sem.
46/Apa.
14 éves koromban kaptam életem első számítógépét, használtam is rendesen, meg azóta is. Most 28 éves vagyok, a munkám része, hogy használom a számítógépet, azzal dolgozom.
Pedig aztán napi szinten ültem a gép előtt, sőt, lövöldözős, autóversenyzős játékokkal egyaránt játszottam. Szóval nem lett belőlem negatív felnőtt.:)
Viszont volt életem a számítógépen kívül is. Tehát voltak barátaim és jártam közösségbe.
Ez szerintem inkább nevelés és emberfüggő dolog, hogy valaki leragad a számítógép mellett és túlzásba viszi és ezáltal elszigetelődik a normális, emberi kapcsolatoktól.
Unokatesóm ilyen. Szinte joystick-kal a kezében született. Kicsi korától játszott ami épp divat volt. Pl. Commodor 64 meg tévéjátéktól indult és a technika fejlődésével egyre modernebb eszközökön.
Ma programozó informatikus, nagyon jól keres. Egész életében szociális kapcsolatai elég rosszak voltak. Nem megfelelő család, elvált szülők, új nevelőapa utálta, anyja se támogatta, elhanyagolták. Barátnője 25 éves koráig nem volt. Persze ezeknek nem feltétlen van köze a játékhoz.
Én is és az öcsém isi ilyen volt. Mondjuk én inkább 15 éves koromtól és lány vagyok ráadásul.
Egyetemet végeztünk azért mellette, én építőmérnök - statikus lettem é doktorira akarok menni egy másik szakirányomból azóta, öcsém szintén mérnök és háromszor annyit keres mint én...
Néha még most is leülünk játszani még öcsémmel is, én pl. az első terhességem utolsó heteit is itthon végigjátszottam League of Legends-el és igazából két gyerekemet sem tiltom a számítógéptől. Mondjuk ők egyelőre a régi pc-ket szerelni szeretik szét, még kicsik.
Egyébként az apjuk informatikus és nem a neten ismerkedtünk meg :) Az, hogy milyen következménye lehet a gépfüggésnek szerintem csak attól függ, milyen más inger éri még a gyerekeket. Én igyekszem az enyémeket mozgatni a világban és eléjük tenni a lehetőségeiket, hogy tudjanak majd választani is, ne csak a net és a játék maradjon a szabadidejükre.
Az idióta videók és filmek nézése közben megtanul angolul, vicces képek és videók szerkesztgetése közben kitanulja a Photoshopot, Final cut Pro-t, és egyéb szoftvereket, a kedvenc játkához készít egy honlapot, ehhez megtanul programozni, az új mainstream elektronikus zenéihez esetleg megtanul mondjuk a Fruity Loops-szal mixelni, hanganyagot vágni. A közösségi oldalakon és fórumokon keresztül olyan emberekkel ismerkedik össze, akikkel hasonló az érdeklődési körük, mivel az angol már nem gond neki, nincs bekorlátozva egyetlen országra, a számítógépes játékokban levezeti a mindennapi feszültséget, a stratégiai játékok segítségével megtanul kicsit máshogyan gondolkodni, netalán felfedezik, és az addigi autós szimulátor helyett élőben, rendes autóban kezd el versenyezni....
Ezek mind élő példák, a legtöbb a saját környezetemből. Őszintén mondom, hogy senkinél nem láttam eddig hátrányát a "túl sok" gépezésnek.
De fuj, fuj technika!!!!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!