Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy járok jobban? Végig...

Hogy járok jobban? Végig gyed-en vagy gyes és táppénz?

Figyelt kérdés

Jelenleg itthon vagyok gyed-en viszont oktoberre várom a babát.Hogy járnék jobban ha vissza mennék és kiveném a szabikat és utána elmegyek táppénzre mellette jár elvileg a gyes vagy ha maradok itthon gyed-en?Valaki aki esetleg tud segíteni azt megköszöném.

Még talán annyi infó,hogy minimálbér után jár a gyed-em és ugye a táppénzem is az után lenne.


2010. márc. 22. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel...
2010. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ehhez tudni kéne meddig jár még alapból a gyed? Ha a szüléskor még gyeden lennél akkor jobban járnál ha maradnál ugy ahogy most vagy.
2010. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyes és a táppénz egyszerre neked nem jár, legfeljebb apa veheti igénybe, amíg te táppénzen vagy.

Úgy számolj, hogy a gyed a minimálbér 70%-a a táppénz meg 15 napig 60%-a, utána meg 50%-a. Ehhez jön pluszban a kb. 25800Ft-nyi gyes.

2010. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseimre az volt a TB-s barátnőm válasza, hogy a választások után nagy változások lehetnek.Ami most van, az később tutira változni fog.Ki tudja mi lesz a jó!Amúgy:

Ha a jelenleg vagyis május 1-től érvényes szabályok szerint ha a GYED alatt szülsz, akkor a terhességi-gyermekágyi segély ( 6 hónap) és a gyed az előző - tehát amit most kapsz ellátás- összeg szerint jár. /a jogviszonynak ugyebár fenn kell állni)

2010. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb-re számolgattam neked:

a gyed-ed kb. 47000.

A táppénz első 15 nap 42900 lesz, utána 35750.

Ha kiveszed a szabikat, arra teljes fizetést kapsz, és ha 20 napod volt, akkor kb 30 lesz, amit kivehetsz, ez 6 hét, vagyis másfél hónap, erre kapsz 107250-et.

Ezek alapján jobban jársz, ha apa igényli a gyes-t, te meg visszamégy, és kiveszed a szabidat, majd elhúzol táppénzre:)

Havi szinten kb. egy 10-essel lesztek előrébb. Persze ezek csak durva számítások, még a levonásokat sem néztem, de kicsivel több lesz a pénz, ha így csinálod.

ҝ

2010. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17.14-esnek üzenem, hogy a gyed-nek és tgyásnak nem a most kapott ellátás lesz az alapja, hanem a szerződés szerinti bére. Egyik ellátás nem lehet alapja a másik ellátásnak.
2010. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17:14-es vagyok.Ezt a választ a Tb-től kaptam.Abból a levélből idéztem.
2010. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy a TB ennyire nem tudja, mit kell csinálnia. Az egészségbiztosítási ellátásokról szóló törvény elég egyértelműen leírja, hogy mi a gyed alapja, és mi nem képezheti az alapját, arról nem is beszélve, hogy a terhességi gyermekágyi segély idejét is elírták, mert nem 6 hónap, hanem 168 nap (24 hét).

Nem téged akartalak piszkálni, csak szóltam, hogy tévedés, amit írtál, akár tőled, akár a tb-től származott.

2010. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!