Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne fertőzz...

Mit csináljak, hogy ne fertőzzük vissza egymást állandóan?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a kisfiam. Az egész azzal kezdődött, hogy egy hónappal ezelőtt volt egy mandulagyulladása. Egy hétig beteg volt. Ahogy meggyúgyult, én elkaptam tőle. Utána egy héttel később ismét beteg lett, elkapta tőlem. Egy hónapja heti váltásban vagyunk betegek, állandóan elkapjuk egymástól. Már nagyon elegem van :S Az még oké, hogy én elmegyek dolgozni akkor is, ha beteg vagyok, de az, hogy minden második héten itthon vagyok, hát... Meg amúgy is, ez már nagyon rossz így. Régebben alig volt beteg. És az benne a durva, hogy nem is a bölcsiben kapja el, hanem egymást fertőzzük oda-vissza. És amúgy én sem vagyok egy beteges típus, eddig évente egyszer megfáztam és ennyi volt világ életemben. De úgy látszik, egymás bacijaira nagyon fogékonyak vagyunk. Nincs valami jó ötletetek, hogy hogyan gyógyuljunk meg mindketten egyszerre végre? Hogy végre egyikünk se legyen beteg?
2010. márc. 20. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos mit javasolt? Amúgy nem tudlak biztatni, nekem 2.5 évesen vették ki a manduláimat, mert annyiszor jött elő a mandula- és tüdőgyulladásom :S De továbbra is az orvost javaslom.
2010. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos mindig annyira siet... Csak megnézi a gyerek torkát, aztán felírja a gyógyszert, és már hívja is be a következőt, úgy, hogy még bent vagyunk. Nem nagyon tűnt még fel neki, hogy hét hetente viszem a gyereket. Ha legközelebb menni kell, szólok neki, hogy minden alkalommal visszafertőzzük egymást, és kikérem a tanácsát.

Jajj, de már olyan borzalmas ez így. Remélem ha jön a jóidő, akkor elmúlik ez a dolog...

2010. márc. 20. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt.Végül engem meg kellett műteni, mert hordozó lettem, folyamatosan visszafertőztem a gyereket.

Ez volt 7 éve azóta talán 1x volt mandula gyulladása.

Érdemes lenne beszélned a dokiddal.

Bár nagyon féltem a műtéttől, jól döntöttem.

2010. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaa, nem úgy értem, hogy mindig mandulagyulladás van, az csak egyszer volt, azóta csak állandóan hol egyikünk, hol másikunk köhög, taknyos, stb. Nekem még sosem volt begyulladva a mandulám, a gyereknek is csak egyszer. Most éppen én vagyok köhögős, orrfolyós, a gyerek most gyógyult meg. Igyekszem nem visszafertőzni, de nem nagyon tudok mit csinálni a sok kézmosáson kívül...
2010. márc. 21. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori szellőztetés, párásítás, kézmosás. Ad abszurdum, vegyél egy maszkot- mikor nagyon náthás vagy. Puszi a buksijára... Nem könnyű... Jobbulást nektek! (talán a háziorvosodat kérdezd- hátha segítőkészebb)
2010. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!