Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkajoghoz értők, munkajogász...

Munkajoghoz értők, munkajogászok, ügyvédek figyelem! Mit tehetnék? Lényeg lent!

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és óracsökkentést akar aláíratni velem a munkaadóm!Mit tehetnék?
2010. márc. 18. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan egyik sem vagyok, de a jogiforum.hu oldalon tudnak neked segíteni!
2010. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy teljes munkaidőben terhesen el tudod-e látni a munkádat? Ha a terhességed nem indokolja a munkaidőcsökkentést, akkor erre való hivatkozással, nem kényszeríthet rá. Egyébként sem teheti a beleegyezésed nélkül, mert ahhoz munkabér módosítás párosulna (vélhetően), ami a munkaszerződés kötelező eleme és csak közös megegyezéssel módosítható.
2010. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy ilyen nagy multinál nem gondoltam volna, hogy ilyen apróságokkal is foglalkoznak.Mindenesetre sikerült beszélnem a főnökkel,és mivel ő maga is anya,meg tudtunk egyezni.Maradok amíg tudok,irodába tesz át,könyvelésre!!!Így nem csökken az elvégezhető munkám(nem kell rakodnom,mint eddig)és az eddigi fizetésemet is kiérdemlem,szerinte!
2010. márc. 21. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!