Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez már megint az adójóváírá...

Mi ez már megint az adójóváírásokkal?

Figyelt kérdés

Most olvasom, hogy havonta kell kérni mindig az adójóváírást?? Úgy tudtam év elején megigénylem akkor egész évben kapom, folyamatosan, ha nem egy összegben szeretném a következő évben.

[link]


2010. márc. 18. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ezt most nem értem. Eddig év elején kellett eldönteni, hogy kéred-e az adójóváírást vagy sem. És alá kellett írni a papírt. Most ezt minden hónapban el kell majd játszani??
2010. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem. Rosszul értelmezted.

A cikknek az a lényege, hogy ha nem kéred de jár, akkor adóév végén kapod meg egyösszegben, mert az alapállapot, hogy nem kapod havonta csak év végén.

Magyarul, aki még nem kérte, az március 22-ig kérheti, hogy havi elszámolásban kapja az adójóváírást, ha erről lecsúszik, akkor majd csak év végén kapja meg.

2010. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na így már érthető. Köszönöm. Nem értem a cikkekben miért nem tudnak érthetően fogalmazni. :S
2010. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. márc. 18. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
a cikk teljesen érthető szerintem.
2010. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lányok, még egy pontosítást hadd tegyek én is: a március 22-i dátum abból a szempontból fontos, hogy idén először ezzel lehetővé teszik, hogy aki év elején nem kérte az adójóváírást, de megilleti, az első három hónapra járó összeget áprilisban egy összegben visszamenőleg megkapja. Korábban ezt a pénzt csak a következő évben, az adóbevallásban igényelhette vissza. Egyébként pedig az nem változott, hogy az év során bármikor tehet az adózó új nyilatkozatot (tehát kérheti az adójóváírást vagy visszamondhatja), amit a soron következő bérszámfejtésnél már figyelme kell vennie a munkáltatónak. Tehát az egyetlen különbség, hogy ha jövő hétfőig valaki mégis kéri, akkor még idén kifizetik, és nem a jövő évben utalják ki. Ez teljesen megbízható információ: ma reggel egyeztettem a személyüggyel, mert engem is érint.
2010. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha nekem van egy megállapodott bérem:havi 80-at kapok kézhez, ehhez van 100.000,-Bruttó bejelentett havi bérem. Tőlem év elején senki nem kérdezi meg, hogy kérem-e az adójóváírást vagy sem, mivel így is, úgy is azt a pénzt fogom havonta kapni, amiben megegyeztünk. Ez így normális? Ha úgy nyilatkoznék, hogy nem kérem, köv. évi adóbevallásban visszaigényelhetném?
2010. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsónak: a munkáltatód valószínűleg nem hülye, vagy legalábbis ha hülye, akkor is rá fog jönni, hogyha nem kéred az adójóváírást, akkor neki több szja-t kell utalnia havonta az APEH-nak, amit nem ő fog visszakapni, hanem majd te. Vagyis ha eljut idáig a munkáltatód, akkor azt fogja mondani, hogy levonja a nyolcvanezredből, amit majd úgyis meg fogsz kapni a bevallásoddal.
2010. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ezek szerint ez megint egy olyan intézkedés ami egyik cégnél van a másiknál nincs? Most beszéltem a cégemmel és közölték, hogy ilyen nincs, hogy visszamenőleg kiutalják csak az adott hónapra lehetséges érdekes :((. Pedig nagyon jól jött volna.
2010. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
olyan nincs, hogy visszautalják, amit már levontak, hanem annyival kevesebbet fognak vonni a fizetésedből, már ha van miből, tehát nem csak az adott havi adójóváírást, hanem az előző haviból is annyit, amennyit csak lehet az adott havi szja terhére. vagyis a nettód lesz több ilyen módon.
2010. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!