Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akartál gyereket, de most...

Nem akartál gyereket, de most már örülsz, hogy van? Idővel megjön az anyai érzés?

Figyelt kérdés
Harmincas éveink végén járunk, úgyhogy olyan sok időnk nincs gondolkodni a gyerekvállaláson. A férjem szeretne gyereket, én azonban nem vagyok biztos abban, hogy én is akarok-e. Ha meglátok az utcán egy kisbabát, nem kezdek tervezgetni, hogy milyen jó lenne nekünk is egy. Félek a felelősségvállalástól, attól, hogy nem tehetem szabadon, amit szeretnék és persze a pénz-kérdés sem mindegy, hiszen egy időre kiesek a munkából és megcsappan a családi kassza. Nem vitát akarok (!!!), véleményeket szeretnék kérni!
2010. márc. 17. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár még csak 22 vagyok, de én még nem akartam gyereket, amikor terhes lettem, de most nagyon boldogok vagyunk.

8 hós kislány anyukája

2010. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 19éves vagyok és amikor megtudtam hogy baba lesz egyszerűen imádtam a gondolatot hogy anya leszek....és a kicsi manót aki a pocimban volt!!:)

3,5hós kisfiú anyuja:)

2010. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is a 30-hoz közelgek és nekünk csak úgy becsúszott. Álmomban nem gondoltam volna, hogy én anya leszek. A 9 hónap minden megold, annyira, hogy a 2.-at már terveztük. Én is mindig paráztam a pénzen, meg mi lesz stb... de szerencsére most is normálisan élünk, pedig nem dolgozom és én kerestem többet. Ha stabilnak érzed a kapcsolatod, akkor próbálkozzatok, de neked kell eldönteni, nem azért mert ki mit írt. Én az előző kettőt is fiatalnak tartom, bocs ezért...
2010. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!!!:)

Igen én fiatal vagyok de nem az a tipikus mai fiatal!!:)

É csak azért mertem bevállalni a bébit mert tudtam hogy mindent meg tudunk neki adni!!!:)))

2010. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most még nem tombolnak benned az anyai érzések, de lehet ha meglesz a baba, akkor ez megváltozik. Én azt mondom jobban bánod majd utólag ha nem vállalod, mint ha betervezitek a kicsit :)Ennyi idősen már nem mondhatod, hogy "megbántam, elrontottam az élete", már ki kellett élned magad, stb.
2010. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak nők akik anyaságra termettek és vannak akik nem.Csak azért,mert a párod szeretné ne vállald.Lehet,hogy időközben majd megjön az anyai ösztön,de az is lehet,hogy nem.Már ilyen korban(nem arra gondolok,hogy öreg vagy)túlságosan megszokja az ember a saját kis életét és nem szívesen újít vagy változtat még egy gyermek kedvéért sem.Mindenképpen gondold át.
2010. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is fiatalabb vagyok nálad (23 leszek jövő hónapban), 19 évesen lettem terhes. Akkor én is úgy éreztem, hogy nem férne bele az életembe egy baba, mert nekem kb. minden nap a buliról szólt, a jövés-menésről, haverokról, stb. De amikor megszületett, nem volt kérdéses, hogy a legjobb döntést hoztam meg. Sokan mondják, hogy azóta csak előnyömre változtam, előrelátóbb lettem, megfontoltabb, bizonyos téren magabiztosabb. Persze megmaradtam olyan kis bolondos leányzónak, de képes lettem megszervezni az életem. Szóval én is úgy érzem, hogy egy nagyon pozitív dolog történt velem.

Viszont ha te úgy vagy vele, hogy tényleg nem akarsz gyereket, akkor nem tudom... Nem ismerek olyan nőt, akit a szülés egy kicsit sem változtatott volna meg, de ettől még kicsit rizikó így bevállalni. És erre sajnos nincs próbaverzió.

2010. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a 30-as évek végén járok és most 2 hónapos a lányom. Kicsit későn kezdtem a családi életet, ezen éppen már nem bánkódom, így alakult.

Azért vállaltuk a gyereket, mert az a normális, hogy egy családban legyen gyerek, így teljes az egész.

Szóval 2 hónapos a kislányunk, akire egyébként 3 évet vártunk, mégis 6 hét alatt kikészültem, orvoshoz kellett fordulnom a pánikrohamok és alvászavar miatt. Nem vagyok rá büszke, sőt csalódtam magamban emiatt, de nálam így jött ki a szülés utáni depresszió. Nem taglalom részletesen, de voltak napok, amikor megbántam, és szerettem volna visszacsinálni az egészet. Erre sem vagyok büszke, de utóbb megtudtam, hogy ez nem egyedi, sok nő érez ilyet, vagy hasonlót a fáradság, az aggodalom, a pánik miatt, csak nem beszélnek róla. De ez szerencsére már múlóban van, remélem hamarosan megszabadulok ettől a kórságtól.

Ezzel nem elrettenteni akarlak, csak a saját esetemet írtam le. A lényeg, hogy én sem éreztem ellenálhatatlan vágyat gyermek után, mégis vállaltam. Hogy miért? Mert tudom, hogy 10 év múlva már azt érezném, hogy üres az életem, nincs miért dolgozni, küzdeni, és nagyon sok élménytől, boldogságtól fosztom meg magam, ha nem vállalom. Az pedig, hogy első időszakot így éltem meg, az nem túl szerencsés, de mindenki azzal bíztat, hogy ez általában mindenkinek nehéz, ezen túl kell esni, és utána már vidám az élet.

A felelősségvállaláson nem szabad sokat gondolkodni, mert az tényleg elrettenti az embert. Az anyósóm azt mondta, hogy: "lazábban kislányom, nem kell olyan tragikusan felfogni. " És ebben tökéletesen igaza van. Csak lazán!

Az biztos, hogy egy ideig el lehet felejteni a mindennapos programokat, de lesznek olyan programok, amiket életem végéig emlegetni fogok, pl. az óvodában az anyáknapja, vagy a ballagások...stb. Szerintem ezt nem szabad kihagyni!!!!

2010. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33 évesen született az első gyermekem. Amikor megfogant teljesen váratlanul ért (elsőre összejött), igaziból sírtam a kilátástalanság miatt. Vezető pozícióban dolgozom, imádom a munkám, jobban keresek mint a férje. nem jól bírom a bezártságot stb. Aztán egyre jobban szerettem ezt a tündéri kis lényt a hasamban és már nagyon akartam. Utolsó hónapig dolgoztam, közben a munkahelyen elrendeztem mindent, hogy 6 hónap után visszamegyek és a férjem marad itthon. Nagyon jól telt a 6 hónap itthon, jókat sétáltunk, játszottunk, jó volt nézni, ahogy nő a tünemény. Fájó szívvel mentem vissza dolgozni. Most már majdnem egy hónapja dolgozom. Teljes az életem, bár sok mindenből kimaradok. Nem fogom látni az első lépteit stb. A férjem nagyon jól elvan itthon. Szóval mindent összevetve nem bántam meg, sosem fogom, hogy ez a tündérke megfogant és megszületett. Így teljes az életünk és majd valamikor kistestvért is szeretnénk. Nem hagynám ki a helyedben, de Neked kell eldönteni.
2010. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!