Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kismamak, anyukak! Milyen...

Kismamak, anyukak! Milyen erzes az USA-ban szulni, gyereket nevelni? Meg vagytok elegedve?

Figyelt kérdés
Jobbnak tartjatok, mintha Magyarorszagon tennetek ezt vagy a magyar rendszer jobban tetszik?
2010. ápr. 30. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

szüli olyan érzés mindenhol fájdalmas!

a munkaválalás egy otani kisgyerekes anyának is nehéz ha nincs egy párja aki támogasa de ha szorgalmas vagy akkor a gyereked megfogja köszöni hogy amerikaiként születet és nem magyarként ami nagyon fontos hogy ha van lehetőséded ott szülni ted meg mert megéri legalább ő már amerikai lehet.

2010. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ugy ertettem, hogy milyen erzes...en mar itt elek es mas kismamakkal szeretnek megismerkedni, velemenyuket hallani.
2010. máj. 4. 16:57
 3/10 anonim válasza:
100%
Ha nem vagy milliomos és nincs full biztositásod, elég gyenge. Ha van, akkor persze kinyalják a ... A testvérem hazajött szülni, pedig ő már amerikai is. Nem éri meg, nem csak szülni, de kisgyerekkel a semmire odamenni se.
2010. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
30%
Ha odakint szülöd meg, ő állampolgár lesz, amit nem értek miért olyan nagyon jó, de te nem. És ha elég rossz hangulatban van az emigrációs tiszt még fel is ajánja, hogy a gyerek maradhat, te meg mehetsz, de máris...
2010. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elnezes, lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kerdest. Engem nem az amerikai allampolgarsag resze erdekel meg a bevandorlas, mert ezeken tul vagyok, hanem, hogy hogy boldogulnak a napi eletben a kismamak, ki hogy oldja meg a dolgait, otthon maradtatok-e a babaval es ha igen, meddig stb.
2010. máj. 6. 18:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy valaszoljak a kerdesedre: azert csinaljak sokan, hogy itt szulnek (illegaliskent, turistakent), mert van, aki arra megy, hogy majd a gyereke szponzoralja kesobb a zoldkartyara plusz a gyerekeinek tobb lehetosege lesz. Ezeket hivjak anchor baby-knek, de ez nem az, amirol a kerdesem szol...hat latom, hogy senki sem tud valaszolni. Nem tudtok vmi forumot, ahol USA-ban elo magyar szarmazasu kismamakkal ismerkedhetnek?
2010. máj. 6. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, latom nem friss a kerdesed, de gondolom meg aktualis. En Floridaban elek, 6 honapos a kislanyom, es ugy gondolom, hogy sokkal nehezebb az eletem, mintha otthon lennek. Mar alig varom, hogy koltozzunk haza. Megtehettem, hogy 5 honapot (ugye a 6 het helyett) itthon voltam a manoval, 1 honapja mar a 3. daycare-t fogyasztjuk. Lusta, trehany, hazug emberekkel akadtam eddig ossze. A parom vallalkozo, havi 800 dollart nem tudunk (akarunk) biztositasra fizetni, ami amugy is csak 60%-ban fedezi az ellatast, a baba most Medicaid-en van 1 eves koraig, mi bizt. nelkul. Testvereim kijottek latogatni a baba szuletese utan, szuleim meg nem tudtak, sajnos apukam 1 honapja hirtelen meghalt, soha nem lathatta eloben az unokajat. :( Soroljam meg? Itt egy dolog van ami jo, hogy a heti fizu tobb, mint otthon a havi. Tehat gyujtogetni kell, mint a kishangyak es menni haza!!!
2010. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnalom, hogy ilyen rosszul alakultak a dolgaid. :( Reszvetem apukad miatt.


Egyebkent velem annyi a fejlemeny, hogy van daycare, nagyon megbizhato, nem is olyan draga. Meg otthon vagyok a babammal, de legalabb annyit tudok most mar, hogyha velem valami tortenik, akkor veszhelyzetben van, ki vigyazzon ra. Szamomra ez az egy nehezseg van, mert minden rokon messze lakik, ferjem sokat dolgozik, 1 napot sem vehet ki.

2010. jún. 14. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:

én NJ ben élek,közel New Yorkhoz. Ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot.

Mi nem sokára tervezzük a babát :))

2010. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Remelem, hogy olvassa meg vki ezt a bejegyzest. En is NJ-ben elek, es tervezzuk a babat... orulnek, ha megosztanatok a terhesgondozes es szulessel kapcsolatos tapasztalaltaitokat.
2013. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!