Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz azzal a...

Szerintetek mi lesz azzal a babával, aki az apjához kerül?

Figyelt kérdés

Babánk egy éves. A férjemmel nagyon rossz a kapcsolatunk, a részletekre nem térnék ki, nem ez a lényeg, hanem,hogy megfenyegetett, hogy a bíroságon így vagy úgy, de bebizonyítja, hogy alkalmatlan vagyok az anyaságra, és olyan bizonyítékokat hoz, hogy hozzákerüljön a gyerek.

Eddig elhesegettem ezt a gondolatot, de néha elgondolkozom, mivan ha tényleg be tudná bizonyítani. Hozzáteszem csak törvénytelen úton tudná, mert konkrét bizonyítéka nincs. Én nem iszom, nem drogozom, nem vagyok pszichés beteg, diplomás nő vagyok, lakásom van stb.

Kérlek válaszoljatok a kérdésemre, mi lenne egy babával, aki az anyukája nélkül nőne föl, aki csak látogatni menne.

Ne értsétek félre, nem beletörődök, mert tűzön vízen, élet-halál árán is harcolni fogok.


2010. márc. 16. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az állapot, amit fent leírtál, akkor nem tudja elperelni Tőled. Főleg ilyen pici gyereket.... Csak ha lemondasz róla, akkor ítélik neki, vagy ha be tudja bizonyítani, hogy nem vagy beszámítható, illetve a gyermek testi és szellemi fejlődését gátolnád. De erről szó sincs, a bíróság nem hülye, Téged is meghallgatnak és csak azután döntenek. Ne idegeskedj ezen. Minden jót kívánok!
2010. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vá! De utálom az ilyen apákat, most mond meg mit tudna kezdeni egy éves gyermekkel? Az ilyen csak bosszúskodik, de ha arra kerülne a sor már vakarná a fejét. Hatalmas indok kellene ahhoz, hogy elvegye tőled a gyermeket. Ilyen esetben ugyis ki megy a gyámhatóság aki felmérinálad a helyzetet, és apuka mehet a sóhivatalba. Még egy tanács kerítsél egy nagyon klassz ügyvédet, akivel nagyon jól együtt tudsz működni. Nálunk is volt probléma a férjem oldaláról, a volt asszonya már asszonytartást is kért nem csak a két gyereke után a gyerektartást.Fogadtunk egy talpraesett ügyvédet, és a tárgyaláson a bírónő még azt is megkérdezte a kedves hölgytől, melyik világban él, hogy közel 200 ezer forintot akar igényelni. Inkább menjen el dolgozni!Megnyertük a pert! És az általa kitűzött összeg leredukálódott 30 ezerre. Érdekes!? Ne hagyd magad!
2010. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem kislánya 2 éves volt, mikor a férjem élettársa elhagyta őket. nem lett semmi baja, hogy az apja nevelte, sőt...de az alkalmatlanságot bebizonyítani nagyon nehéz, még akkor is, ha ez tényleg fennáll. a magyar bíróságok meg (szerintem túlzottan is) "anyapártiak". szóval nincs mitől tartanod. egyébként a férjed miért gondolja úgy, hogy Nálad rossz helye van a gyereknek? van erre valami ténylegese oka?
2010. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs rá oka, hogy ezt mondja, csak ez lenne a bosszúja, hogy nekem ártson. De ezzel főleg a kislányomnak ártana. Az előző akárhogy is írta, hogy nem lett semmi baja, nekem meggyőződésem, hogy lelkileg nagyon csúnyán sérülne a gyermek.
2010. márc. 16. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak azért jópáran gyerekek, akik az apukájukkal nőttek fel, de a legtöbben azért, mert az anyuka meghalt, nem azért, mert az apának ítélték őket, belőlök kevesebb van jóval. Szerintem lehet egy apa is jó szülője egy babának, viszont a ti esetetekben itt egyértelműen a bosszúról lenne szó, így nem hiszem, hogy kellő motivációja lenne az apának arra, hogy utána kellő odaadással nevelje a babát.

De tényleg ne aggódj, szerintem sincs sok esélye. Mi is szétmentünk a fiam apjával elég hamar, és ő is fenyegetőzött, hogy így vagy úgy, de elpereli tőlem a gyereket. Írta is, hogy vannak rá tanúi, hogy én terhesen dohányoztam (amikor kiderült, rögtön leszoktam), meg hogy terhesen részegeskedtem (haha, az egész terhességem alatt egy fél deci bort ittam meg), meg hogy a gyereket kicsi kora óta "lepasszolom anyámnak" (két hetente volt vele anyukám, amikor tanfolyamom volt, amúgy anyukámmal együtt laktunk), meg egyéb hasonló dolgokkal akart próbálkozni. Megkérdeztem az ügyvédemtől, hogy ha ilyen dolgokat hozna fel ellenem a bíróságon, akkor mi lenne, és azt mondta az ügyvéd, hogy semmi, mert a világon semmi nem tiltja, hogy anyukám vigyázzon az unokájára, amikor csak nekem kedvem tartja, pláne, hogy együtt lakunk, meg hogy amíg nincs róla szakvélemény, hogy én alkoholista lennék, addig sincs semmi, meg nagyon komoly tanúKkal kell bizonyítani azt, hogy én veszélyeztetem a gyereket, plusz ugye környezettanulmány is van, ráadásul nem csak nálam, hanem nála is, és az ilyen kicsiket még akkor is megpróbálják az anyánál tartani, ha az apánál esetleg jobbak a körülmények.

Teszem hozzá, a pert végül én indítottam el, csak hogy rendezve legyen a helyzet, az apa a bíróságra el sem jött.


Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2010. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hát jobban is teszed ha elhessegeted ezeket a gondolatokat. A magyar bíróság és jog 99 %ban az anyának ítéli a gyermeket, ez tény. Ahhoz súlyos helyzetnek kell fennálljon hogy elvegyék tőled. Nem tudom hogy juthat el idáig egy apuka hogy ilyennel nem fenyegtőzünk, de valószínűleg nincs is tisztában a törvényekkel.
2010. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
ha nagyon pesszimistán válaszolnék a kérdésedre, akkor az apja biztosan ellened uszítaná a gyereket, és egy idő után akár még meg is rugdoshat téged a saját gyermeked (hallottam már hasonlót). És ha esetleg felemlegetné anyucit, még az is lehet, hogy a nagyszülei, vagy az apja csónyán, durván bánnának vele (például úgy mosnák a fejét, hogy ordítana a fájdalomtól). De ez tényleg csak nagyon durva helyzet és előttem már írták, hogy nincs esélye az apának úgysem.
2010. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!