Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ezért adnátok valamilyen...

Ti ezért adnátok valamilyen "büntetést"?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Direkt raktam idézőjelbe a büntetést, nyilván nem arra gondolok, hogy most vasszigorral megbüntetem, de jó lenne ha tudatosulna benne, hogy egy ilyen drága eszközre vigyázni kell. Ti mit csinálnátok?

Jót akart, le van kopva pár helyen a telefonom, befestette körömlakkal, hogy szebb legyen. Nem lett szebb... :) Ezért megijedt, és lemosta az egészet acetonnal. Na azóta nem működik, illetve nem hallatszik ha beszélek.

12 éves a lányom egyébként.

Már nem tudom sírjak-e vagy nevessek.


2015. szept. 20. 09:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem annyira értem a kérdést, hiszen te magad is tudod, hogy jót akart, le is vezetted, mit miért csinált. Büntetést nem adnék, de elmondanám neki tételesen, mi mennyibe kerül, mi lett a következménye a tettének. Ha van telefonja, addig használd az övét, amíg nincs neked másik, vagy nem javítják meg. Itt én a pénzre mennék rá, ha meg akarod büntetni, pl. zsebpénz levonás a javítás értékében. Nem tudom, hogy van nálatok.

Pont mint az én lányom, egyébként. :)

2015. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
8%

12 évesen ilyen ostoba?


Hát, én kiakadnék, ez nem egy tányér, amit összetör, és egy boccsal el van intézve.

Azért ennyi idősen lehetne annyi esze, hogy nem bssza tönkre a telódat...

2015. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megbeszéltük, minden rendben. Nem kapott büntetést, és megértette, hogy miért nem szabad ilyesmit csinálni. A telefonom is jó már, bele volt tapadva a mikrofonjába a körömlakk, a férjem megcsinálta, újra működik.

A lányom nem ostoba :), szerintem az inkább az aki felnőtt létére ilyet mond egy 12 éves gyerekre.

A terv maga nem lett volna rossz, ugyan olyan árnyalatú lakkot használt mint a telefonom színe (pirosas-bordós a telefonom), jó is lenne ha ez ilyen egyszerű lenne... :)

Azért csinálta, mert hallotta hogy beszélgetünk a férjemmel, hogy milyen drága lenne hozzá új előlap meg kijelző, pár napja valóban beszélgettünk erről, ekkor gondolta ki, hogy majd ő megoldja :)...

2015. szept. 20. 18:29
 14/14 anonim ***** válasza:
Persze, jót akart, de valahogy meg kell vele értetni, hogy ilyen drasztikus megoldásokkal nem kísérletezünk mások cuccain. Szerencsére működik, de járhattál volna rosszabbul is. Ha a saját holmiját rontotta volna el így, nem szólnék semmit, de tényleg ne más telefonján kísérletezzen, még ha a szándék jó is volt.
2015. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!