Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ezért adnátok valamilyen...

Ti ezért adnátok valamilyen "büntetést"?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Direkt raktam idézőjelbe a büntetést, nyilván nem arra gondolok, hogy most vasszigorral megbüntetem, de jó lenne ha tudatosulna benne, hogy egy ilyen drága eszközre vigyázni kell. Ti mit csinálnátok?

Jót akart, le van kopva pár helyen a telefonom, befestette körömlakkal, hogy szebb legyen. Nem lett szebb... :) Ezért megijedt, és lemosta az egészet acetonnal. Na azóta nem működik, illetve nem hallatszik ha beszélek.

12 éves a lányom egyébként.

Már nem tudom sírjak-e vagy nevessek.


2015. szept. 20. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Bemész egy telefonboltba és megkérdezed, hogy meg lehet-e javítani és ha igen, akkor mennyiért és ha úgy van, akkor megcsináltatod.

Én nem büntetném meg. És nem azért, mert ne lennék szigorú a gyerekemmel, csakhogy ezt nem rosszból tette. Jót akart, csak fogalma nem volt róla, hogy ezt így nem lehet és ezzel kárt csinált és nem hasznot.

Ha direkt elrontja, mert ahhoz van kedve, akkor oké, hogy beszélünk büntetésről, de így nem gondolnám, hogy meg kéne büntetni, viszont el lehet magyarázni, hogy mi hogy működik és hogy ez többet ne forduljon elő.

2015. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Hogy került hozzá a telefon? Max zsebpénz megvonása és elmagyaraznam, hogy mielőtt bármit csinál, kérdezze meg, hogy lehet e
2015. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Szedd szét darabjaira és tedd be egy tál nyers rizsbe és hagyd benne 1-2 napot. Kiszívja belőle a nedvességet és lehet működni fog.

Amúgy nem büntetném meg, csak jót akart. De beszéld meg vele, hogy máskor ne próbáljon meglepni, ha ilyen ötletei vannak inkább beszélje meg veled előtte :)

2015. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát úgy került hozzá, hogy a "meglepetés" ki volt tervelve. Amíg én tegnap a lakást takarítottam és le volt téve a telefonom (közben nem volt nálam), ő bevitte a szobájába, és alkotott.

Már nem teszem el előle, nagylány, ilyen pedig eszembe sem jutott.

2015. szept. 20. 09:22
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as köszi, ezt kipróbálom!
2015. szept. 20. 09:23
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
1esnek: "A pokolba vezető út is jo szándékkal van ki kövezve "
2015. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1esnek: "A pokolba vezető út is jo szándékkal van ki kövezve "


Nem gondolnám, hogy bárkinek is a saját gyerekéről kéne ezt gondolnia, ráadásul olyanról, aki 12 éves, vagyis még van mit tanulnia az életben, mert még gyerek.

De aki már a saját gyerekében sem bízik, vagy nem ismeri a saját gyerekét, annál el tudom képzelni, hogy ilyen gondolatai vannak...csak szerintem ez nem normális. Nyilván mindenki ismeri a saját gyerekét és abból indul ki!

2015. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Én elvenném a gyerek telefonját, azt használnám. (gondolom van neki). Azért, mert jót akart, nem kell nem megbüntetni. Azért elég nagy ahhoz, hogy tudja, ilyet nem csinálunk.
2015. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól függően hogy mekkora értékű a telo attól függően sirnék vagy nevetnék.Kicsit a bepanthen reklám jutott eszembe ahogy bekrémezi a kisfiu a kocsit.:)
2015. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy a mögöttes szándék alapján reagálnék. Itt kifejezetten jó szándékot látok a dolog mögött, csak elbénázta. Gondolom még nincs teljesen képben a kémiával.


Nem büntetném meg, hanem elmondanám, hogy nagyon jól esett a szándék(!), de...(itt egy rövid kémiai magyarázat) miatt nem szabad ilyet csinálni.


Azt már magától is tudja, hogy elb...ta, nem hiszem, hogy erre nyomatékosabban fel kellene hívni a figyelmét. Gondolom így is rágja a bűntudat.



Valamennyire hasonló sztori volt, nagyjából ennyi idős lehettem: jófejségből el akartam mosogatni a vendégség után hátramaradt koszos kristálypoharakat. Mosogatás után felemeltem megnézni, hogy mindenhol tiszta-e, de elnéztem és ezzel a mozdulattal belecsaptam a poharat a felső szekrénybe és ripityára tört. Nem kellett külső "megerősítés" hozzá, hogy rájöjjek, elbaltáztam.

Anyám amúgy elég zsörtölődős típus, de erre pozitívan reagált: Semmi baj, nem rossz szándékból tetted, értékelem, hogy segíteni akartál!"

Aztán ketten összetakarítottuk az üvegcserepeket.

2015. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!