Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadéves főiskolás vagyok....

Harmadéves főiskolás vagyok. Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Harmad éve vagyok egy főiskola hallgatója,és gyermeket várok.Egyelőre nem tudom,h mire vagyok jogosult(GYED,TGYÁS,családi pótlék...),és hogy ezeknek mennyi is az összege.Olvasgatom a jogszabájokat,de sok értelmeset nem tudtam belőle kihámozni.Élettársam van és nem férjem(bár ha csak ezen múlik,akkor összeütünk egy esküvőt...).Ha valaki tud kérem segítsen.Örülnék esetleg egy olyan oldalnak is,ahol meg tudom kérdezni szakembertől is,vagy,h kit zaklathatnék miatta.Köszönöm!

13hetes kismama


2007. nov. 6. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanebbe a cipőbe járok. Nekünk tavasszal lesz esküvő a baba miatt, de nem oszt nem szoroz mert amúgy is terveztük volna. Kapsz anyasági támogatást ami egyszeri 61042ft és akkor ha legalább 4alkalommal részt veszel terhesgondozáson. Ezenkívül gyes-t kapsz 3évig (ugye mivel nem dolgozol kieseik a gyed egyből gyest kapsz) ami jelenleg 27130ft. Még egy, a családi pótlék egy gyerek után 11700ft. szóval egyszeri 61042ft az állandó pedig 27130+11700 gyes és csalpotlék.

13hetes kismama

2007. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jól írta az előttem szóló, de ha bemész a területileg illetékes tb-hez, segítenek.
2007. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 StephanieXx válasza:

www.allakimcstar.gov.hu


E-mailt is tudsz küldeni,melyben érdeklödhetsz:)

Remélem segítettem.

Az oldalon nagyon sok minden fent van:)

2009. dec. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!