Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Júliusban fogok szülni, és...

Júliusban fogok szülni, és június végén lejár a szerződésem a munkahelyemen, közalkalmazott vagyok, évenként meghosszabbított szerződéssel. Aki ért hozzá, írja meg, mit tanácsol? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval ha június végéig dolgoznék, akkor mi lenne a helyzet, illetve ha előbb elmegyek táppénzre, minthogy lejár a szerződésem, akkor mi? Pénzügyileg.
2010. márc. 9. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha szülés várható ideje előtt kérnéd a tgyást (ha nem szűnik meg addig a munkaviszony), és akkor jogosult leszel passzív gyed-re.

A határozott idejű szerződés lejár akkor is ha táppénzen vagy! Tehát pénzügyileg az a legjobb a számodra, ha kéred még a munkaviszony megszüntetése előtt a tgyást, mert akkor leszel jogosult gyed-re.

Mikorra vagy kiírva, és meddig él a szerződésed?

2010. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tavaly voltam én is ugyanebben a helyzetben. június 16-án szültem és június 30al lejárt a szerződésem. én már előző év novemberében elmentem táppénzre,mert óvónőként sok vírus és betegség vett körül,így a dokim ezt ajánlotta.előtte 2.5 évet dolgoztam ott de mindig hosszabított szerződéssel. aztán ugyanúgy kaptam gyás gyedet mindent. nem jártam rosszabbul mintha dolgoztam volna. és nekem és a babának is jobb volt.
2010. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bocsi most olvasta, hogy júliusra vagy kiírva. mindegy a helyzeten nem változtat.
2010. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen második, neked igazad van, de a kérdezőnek hamarabb lejár a szerződése, mint ahogy szül. Vagyis ha ő szülésig táppénzen lesz, akkor nem lesz munkaviszonya a szülés napján, vagyis nem fog kapni gyed-et, csak tgyás-t.

Ahogy az első írta, igényeld még a szerződés lejárta előtt a gyást, és akkor kapsz passzív gyed-et.

ҝ

2010. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Te még a szerződés lejárta előtt szültél, én viszont a szerződés lejárta után kb. 3 héttel vagyok kiírva.
2010. márc. 9. 15:37
 6/12 A kérdező kommentje:
De gyorsak vagytok,hú. Szóval szülés előtt hány nappal lehet igényelni a tgyást, és mi az a passzív gyed?
2010. márc. 9. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Szülés előtt 28 nappal lehet igényelni. A passzív gyed azt jelenti, hogy nincs mögötte munkaviszony. Ha a tgyás alatt szűnik meg a munkahelyed, akkor mindenképpen jár:)

Számolgass, hogy kijön-e!

ҝ

2010. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, látom, 3 héttel vagy hamarabb kiírva:D

Akkor igényeld a szerződés lejárta előtt egy héttel, de akár egy nappal előtte is kérheted:) Persze ezt úgy értem, hogy pl. májusban odaadod az igénylést a munkahelyednek, és megjelölöd benne, hogy mikortól szeretnéd a tgyást. Kelleni fog hozzá igazolás a dokitól, hogy mi a szülés várható ideje:)

ҝ

2010. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, így már jobban átlátom, kár, hogy ilyeneken kell aggódni:(
2010. márc. 9. 19:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, igaz ,hogy a szülés kiírt időpontja előtt 28 nappal igényelheted a tgyást és így passzív gyedet kapsz, én ugyanígy vagyok gyeden.
2010. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!