Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Január 31-én szültem, s ma...

Január 31-én szültem, s ma kaptam először családi pótlékot.2havit utaltak. Akkor ez most a januári és a februári lehet, vagy a februári és a márciusi? Biztosan fogok kapni januárra is, vagy arra a hónapra nem jár?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Januárra nem hiszem hogy hapsz, hiszen akkor még nem volt baba. Egy napra jár januárban. A Családit egyébként visszamenőleg kapod. Mennyit kaptál?
2010. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Igaza van az előttem szolónak.Ez már a február és márciusi mert januárban még nem volt baba.
2010. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Több helyen azt olvastam, hogy egy napra is megkapták a teljes havit. Pl. itt is írja a 2.válaszoló:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. márc. 8. 10:17
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Törvényesen nem kaphatod meg. Ha az igénylésre nem a szülés dátumár írod akkor persze küldik. De! Ha rájönnek a csalásra vissza kell fizetni. MIvel a családi gyerek után jár, így nincs jogod arra az időre kérni mikor még nem volt. Minden ilyen támogatás, kivéve a TGYÁS a szülés napjától jár. Mennyi családit kaptál?
2010. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet. A törvény szerint:

A családi pótlékot - függetlenül az igénylés és megszüntetés időpontjától - teljes hónapra kell

megállapítani, folyósítani.

Vagyis mivel már januárban volt baba, így a januárit is meg fogod kapni. Én 19-én szültem, és a teljes összeget kaptam. Családi pótlékot amúgy nem utalnak előre, úgyhogy márciusban még nem kaphatod meg a márciusit.

ҝ

2010. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja lehagytam, hogy azért kapod, mert a csp-nél nem mérlegelnek, a születés hónapja a döntő, napokkal nem vacakolnak. Pont azért, mivel a megszűnése is január 31-el lesz (ha már nem lesztek rá jogosultak).

Mindezekre tekintettel a 31-én született baba ugyanúgy megkapja, mint az 1-én született.

ҝ

2010. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Ha jan. 31-én született, akkor már a januári családi is jár nektek, a februárival együtt utalták.
2010. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Januárra egész havi csp-t kapsz, még így is, hogy 31-én szültél. Amit most kaptál, az a jan-febr. csp volt. A márciusit majd ápr elején kapod.

Viszont a tgyás/gyed részarányos, szóval azt nem egész jan-ra fogod kapni, hanem csak arra az 1 napra: 31-ére.

2010. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni szeretném ҝ válaszát. A családi pótlék hónapra jár. Mivel januárban szültél, így januárra is jár, azaz most a január, február havit kaptad.
2010. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is hónap végén szültem :) Szóval igazuk van az előttem válaszolóknak: januári és februári :))
2010. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!