Kereshet a várandós szülőanya örökbefogadó családot születendő gyermekének?
Én viszont úgy tudom, hogy lehet, úgy hogy lemond a gyerekről egy valaki javára, ez a nyilt örökbefogadás, amikor mindenki tudja, hogy ki kicsoda.
De ennek a családsegítőben,vagy a gyámhivatalnál pontos felvilágosítást adnak.
" Nagyvilág Üzleti Negyed BKV végkielégítési botrány korrupció választás 2010 pártpolitika kékfény H1N1
A nyílt örökbefogadás megmentheti a csecsemőket
[origo]|2003. 11. 20., 14:14|Utolsó módosítás: 2003. 11. 20., 15:02|
Ez a cikk 6 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
eszközök:
Megosztás - Mi ez?
*
* Startlap
* Tumblr
* MySpace
A csecsemőgyilkosságok csökkenését eredményezheti a nyílt örökbefogadás elterjedése, ami azt jelenti, hogy az örökbe adó anya megismeri a gyerekét később felnevelő örökbe fogadó szülőket. A szakemberek szerint ugyanis a terhességüket titkolni kényszerülő nők és a gyerek jövője szempontjából is ez a legjobb módja az örökbefogadásnak. A kilátástalan helyzetbe kerülő anyák a legtöbb esetben nem is ismerik lehetőségeiket, ezért nem látnak más megoldást, mint megölni gyereküket.
Növekszik a nyílt örökbefogadások száma, és ez hosszú távon hozzájárul a csecsemőgyilkosságok számának csökkenéséhez - mondta az örökbeadásokat segítő Gólyahír Egyesület elnöke, Mórucz Lajosné. A nyílt örökbefogadás azt jelenti, hogy a gyerekét örökbe adó édesanya a szülés előtt vagy után megismerkedik az örökbe fogadó szülőkkel, sőt arra is van példa, hogy a nevelőanya jelen van a szülésnél. A szakemberek szerint az örökbeadásnak ez a legemberibb módja, az örökbeadás összes szereplője így tudja legjobban feldolgozni ezt a nehéz helyzetet.
Nyílt örökbefogadás esetén kizárólag a szülés után lehet lemondani a gyerekről a gyámhivatalban, ekkorra az édesanya és a nevelőszülők már összeismerkedtek, az édesanya így meggyőződhet róla, hogy helyes-e a döntése. Titkos örökbefogadáskor már a szülés előtt le lehet mondani a gyerekről, ezt követően pedig előfordulhat, hogy a titkosan megszervezett nevelőszülők meggondolják magukat, a gyerek csecsemőotthonba kerül, és csak hónapok vagy akár évek múlva kerül családhoz. A nyílt örökbefogadás további előnye, hogy az édesanya beszámol a gyerekét később felnevelőknek, hogy milyen betegségek fordultak elő a családban, ilyen információk pedig szinte soha nem jutnak el a titkos örökbefogadással nevelt gyerekek szüleihez.
A titkolt terheseket segítő Gólyahír Egyesületnél jelenleg 140 házaspár várakozik arra, hogy az egyesület segítségével gyerekük lehessen. Az egyesületnél jelentkezőknek általában egy-két évet kell várniuk a gyerekre. Az egyesület ingyenesen hívható telefonszámot működtet, ahol jelentkezhetnek azok a terhes nők, akik nem tudják felnevelni gyereküket, és nem tudnak kihez fordulni. Az egyesület segít nekik a szülész-nőgyógyász megkeresésében, az örökbeadás lebonyolításában, de abban is, ha a gyerek megtartása, felnevelése mellett döntenek."
Mindig az anyáé a döntés lehetősége, még az utolsó pillanatban is mondhatsz nemet, ha másként szeretnél dönteni.
Menj az alapítvány oldalára, minden információ fent van:-)
BÖLCSŐ ALAPÍTVÁNY,
A NEM VÁRT BABÁK BÖLCSŐJE!
Szeretnénk segítséget, egy biztonságos helyet, BÖLCSŐT nyújtani a nem várt újszülötteknek.
Azok a kétségbeesett, vagy kilátástalan helyzetben levő várandósok - krízisterhesek -, akik hozzánk fordulnak, mert nem tudják, vagy nem akarják megtartani a születendő babájukat, közreműködésünkkel biztonságos, kórházi körülmények között hozhatják világra az újszülöttet.
A segítségnyújtásban nem bíráljuk, nem mérlegeljük, hogy a szégyen, a félelem, vagy a szegénység miatt kényszerül arra egy anya, hogy titokban szülje meg gyermekét.
Szeretnénk, hogyha ebben a kiszolgáltatott krízishelyzetben a kérdéseikre választ, szükségleteikre megoldást kapnának, hogy terhességük utolsó hetei vagy hónapjai nyugodt, személyüket elfogadó közegben teljenek.
1997 decembere óta működik kislétszámú átmeneti otthonunk, ahol a három szobában 6 felnőttet - esetleg 1-2 gyermekkel - tudunk elhelyezni a szülésig.
Az elmúlt időszak alatt körülbelül 360-an vették igénybe az átmeneti otthon nyújtotta lehetőséget rövidebb-hosszabb időre.
Terheseinkkel a kuratórium tagjaként pszichológusunk foglalkozik a szülés előtt, de szükség szerint utána is. 2006-ban sikerült egy újabb kislétszámú anyaotthont megnyitnunk Budapesten, ezzel a távolról érkezők már választhatnak a budapesti és a szekszárdi anyaotthon között.
Telefonszám, ha személyesen szeretnél tőlük kérdezni:
+36/20-9-44-35-66
Itt a Gólyahír Egyesület bemutatkozása:"
Miben tudunk mi segíteni?
Reggel 6-tól 22-óráig, ingyen hívható telefonvonalat működtetünk, hogy a kétségbeesett, krízishelyzetben lévő várandós anyák, akik nem kívánt gyermeket várnak megtaláljanak bennünket. Azért, hogy meg tudják beszélni gondjaikat (inkognitóban, de őszintén) egy hozzáértő szakemberrel.
Erre az esetre specializálódott szakemberek, főleg védőnők fogadják a telefonhívásokat. Az ország minden megyéjében lesz egy ember, aki az anya környezetében tud segíteni, ha kell személyesen is. (Ezért kell minden megyében egy mobiltelefonos gólyahírnök.)
Azért mobiltelefon, mert mi ezt a feladatot munka mellett, szabadidőnkben látjuk el karitatív önként vállalt feladatként, és közben éljük megszokott életünket, nem pedig egy helységben ülve várjuk a hozzánk fordulókat. A segítő szakembernek mobilan elérhetőnek kell lenni.
Az ügyeletre (ingyen számra) befutott hívásokat az illetékes megyei segítőkhöz átirányítjuk, hogy minden megyei telefonos munkatársunk ingyen hívható legyen.
Együtt gondolkozva reméljük, tudunk segíteni, hogy az anya találjon megoldást kilátástalannak tűnő helyzetében.
Pl.: lakást nem tudunk adni, de anyaotthonos elhelyezésben tudunk segíteni, pénzt nem tudunk adni, de felvilágosítjuk, hogy milyen juttatások járnak, és hol tudja megigényelni.
A családsegítő szolgálattal, a gyermekjóléti szolgálattal, illetve a védőnői szolgálattal együttműködve tudunk segíteni kelengye, babakocsi, kiságy, vagy segély megszerzésében.
Aki nem tudja vállalni gyermekét, felvilágosítjuk, hogy milyen lehetőségei vannak a gyermek sorsát illetően, és ezek a különböző megoldások milyen hatással vannak a gyermekre és őrá. A különböző lehetőségek között megemlítjük a nyílt örökbeadást is, /amelyben tudunk segíteni neki/ ha nem tudja, vagy nem akarja vállalni, gyermeke felnevelését. Így Ő gondoskodhat neki szerető családról, megismerheti az örökbefogadó szülőket, és megnyugvással bízhatja rájuk gyermeke nevelését.
Szeretnénk megadni a lehetőséget, hogy a "terhesekből" várandós anyákká válhassanak, tudjanak arról, hogy segítséget kérhetnek, ha nehéz helyzetbe kerülnek. Célunk, hogy felelősségteljes döntést tudjanak hozni önmaguk, és gyermekük sorsáról, és csak végső esetben adják örökbe gyermeküket, ha nem tudják vállalni felnevelését."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!