Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, családok....

Kisgyerekes anyukák, családok. Szoktatok menni valamerre a nyáron, ha csak egy napos kiruccanásra is?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom a munkahelyén kívül sok melót vállal el itthon,nekem meg már hiányzik hogy együtt mozduljunk ki valamerre az 15 hós gyerkőcünkkel.Sose jön össze...Egyedül nem merek hosszab(40-50 km) távra elibdulni a kisfiammal,mert nem tudom hogy bírna ki ennyi időt buszozással(nekem nincs jogsim,így autó kizárva)
2015. jún. 9. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
De bírom, mikor a szegénység miatt lepontoznak...
2015. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Mindenkit lepontoztak, ne vedd magadra. 2. vagyok.
2015. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szoktunk. Nem csak nyáron.


Az én férjemnek is van másodállása, de azt úgy szervezi hogy hétvégén csak nagyon ritkán kell dolgoznia vele. Évente 2-3x megyünk hosszú hétvégére is.



Amikor a lányom kicsi volt én sokat vonatoztam vele anyukámékhoz. Nagyon imádta. Ki kell próbálni, én nagyon javaslom :-) Először közeli helyre amit jól ismersz, aztán távolabb.


Beszéltél már a férjeddel erről? Mit mond, neki megfelel ez így?

2015. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Mi minden alkalmat kihasználunk, hogy menjünk valamerre a 20 hónapos kisfiunkkal. Már 7 hónapos korában vittük 4 napos kiruccanásra, aztán nem volt még egy éves amikor a tengernél töltöttünk egy hetet. Nyilván nincs annyi pénz amit nem lehetne elkölteni programokra, de vannak viszonylag olcsón is megoldhatók. Hétvégente kirándulni megyünk, vagy egy messzebb lévő játszótérre, de szoktunk menni az erdőbe a kutyusunkkal, kacsát etetni, állatkertbe.


Én azt gondolom, hogy ezek a napok nagyon fontosak egy gyerek életében. Imádom látni a kisfiam ragyogó arcát ahogy új élményekkel gazdagodik, új dolgokat lát és tudja, hogy ezek a napok tényleg csak rólunk szólnak. Nincs rohanás, takarítás, főzés. Ha 20 percig nézünk egy botot akkor 20 percig nézzük, mert neki az fontos.


Sokan azt mondják, hogy semmi értelme ilyen kicsiket nyaralni vinni, mert úgysem emlékeznek. Én nem így gondolom. Nem arra fognak emlékezni, hogy mit látnak az igaz, de az érzésre, hogy együtt voltunk, nevettünk, szaladgáltunk, játszottunk, az örökre megmarad benne és ezek az érzések fogják megalapozni a későbbi életét is.


És mielőtt valaki rákezdené...nem, nem vagyunk milliomosok, még csak gazdagok sem. Azt gondolom kevés pénzből is ki lehet hozni tartalmas programokat, csak akarni kell.

2015. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, de minek dolgoztok, minek a család ha semmi szórakozás nincs benne, nem futja még egy napos kirándulásokra sem ?! Én átgondolnám ezt a kapcsolatot gyorsan. Igen, járunk rendszeresen pedig nem élünk nagy lábon. De elvinni a gyerekeket fagyizni, vagy ki a gátra, vagy bóklászolni a városban nem kerül sokba, de hasznosan és közösen eltöltött idő.
2015. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem, otthon ülünk a lesötétített lakásba, és a neten mutatok képeket nekik a tavakról meg az állatokról, arborétumokról.. :) Persze, hogy megyünk, a gyerek nem lehet mindig otthon, milyen gyerekkor az?? meg neked is, milyen élet ez, hogy otthon nincs az apja, mert dolgozik, de legalább pénzt se láttok belőle.. szerintem változtass! Én nem élnék így le egy életet..
2015. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%
15, 16-os: Erre utaltam én is! 6-os vagyok. Le is lettem pontozva.
2015. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

40-50 km nem távolság.. az busszal is egy ora...egy 1,5 éves gyere simán kibir annyit.


mi szoktunk menni egy napos kiréndulásokra, sot egy délutánosokra is.

én délig dolgozom, a férjam meg 2 ig. 3 orakor meg elindulunk kicsit csavarogni - sétálni a hegyekbe, vagy lemenni a topartra..este 7 korul visszajovunk, eszunk, furdunk, alszunk.

a fiam 4 honapos volt mikor 3500 km-t mentunk vele, majd megismételtuk az utat 10 honapos korában is. jol birta. jah igen, 3500km (oda-vissza) autoval tortént, és nem álltunk meg utkozben aludni.

most 1,5 éves 3 hét mulva indulunk vele nyaralni (az hál istennek csak 1200 km lesz)

2015. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Persze, többször is, strandolni, wellnesselni, balcsira, nyaralni, állatkertbe vagy csak úgy csavarogni, kirándulni, játszóterezni stb.

Az én párom is sokat dolgozik, saját vállalkozása van és ha nem csinálja, akkor nincs bevétel, de azért ilyenkor minden hétvégén van valami program, akár csak egy grillezés/bográcsozás a haverokkal vagy a gyerekek focimeccse.

Mondjuk én elmegyek a gyerekeimmel egyedül akár a Balatonra is vagy strandolni, kirándulni.

2015. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!