Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már magam sem tudom, hogy jól...

Már magam sem tudom, hogy jól tettem, hogy rájuk szóltam, vagy kezdek elsárkányosodni?

Figyelt kérdés

Ma séta közben egy árnyékos padra leültem a babámmal, ő a babakocsiban aludt. Volt még a közelben legalább 20 pad árnyékos helyen, és még ugyanennyi napon. Egyszer csak jött egy nagy csapatnyi középiskolás fiú (8-10-en) és leültek közvetlenül a mellénk lévő padra, elkezdtek NAGYON hangoskodni, és cigizni. Úgyhogy szedelődzködni kellett, és menni a babával. De nem álltam meg, és rájuk szóltam, hogy miért pont a babakocsi mellett kellett elkezdeniük füstölni, amikor még ott van sok másik üres pad. Erre kiosztottak, hogy az utca mindenkié, és idézem húzzak el ha nem tetszik :(.

És azon gondolkodtam, hogy igen, lehet hogy igazuk volt, az utca mindenkié.

Mondjuk az is igaz, hogy egy kisbaba mellett talán nem kellene rágyújtani...

Sárkány lettem??? :D Szerintetek?


2015. máj. 19. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy sárkány, csak a mai középiskolás fiúk (tisztelet az extrém ritka kivételnek) seggbunkók, sem a kisbabákat, sem a felnőtteket, sem a nőket nem képesek tisztelni. Rakat idióta! N31
2015. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenkor kedves kéréssel többre lehet jutni, mint ledorongolással. Arra általában pikírt reakció érkezik, ahogy tapasztalhattad.
2015. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Hát persze, ő a hibás, nem a 8-10 fiatal, akik közül egynek sem jutott eszébe, hogy talán viselkedni kellene.
2015. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Tipikus tini jellemzők. Bandában nagyon erősek és amúgy is, övék a világ ebben a korban.
2015. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagy sárkány! "kéréssel többre lehet jutni".. igen???

Szerintem ha 8-10 hülye gyereknek nincs annyi esze saját magától, hogy nem ül le egy kisbaba mellé bagózni és hangoskodni, akkor nincs miért szépen kérni!! Nagy valószínűséggel kiröhögték volna és ugyanúgy elküldik..!!

2015. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes hogy minden hozzászóló annyira körültekintő volt tinikorában, hogy odafigyelt a babakocsis babákra is. Hát én nem voltam ilyen, ha kimentem az utcára cigizni, biztos nem néztem körül, hogy van-e véletlenül a közelemben kisgyerek. Hasonló esetben én biztos nem szóltam volna rájuk, ha nem direkt a babakocsira fújják a füstöt, szerintem nem elvárható egy tizenévestől, aki még igen messze áll a gyerekvállalástól, hogy odafigyeljen a babákra.
2015. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzserkorban, pláne fiúknál azért egy baba nagyon nincs se a figyelem, se az érdeklődés középpontjában. Ilyenkor még egymás társaságával vannak elfoglalva, és a "menjünk szembe a szabályokkal" mentalitás a domináns.


Ez pont olyan, mint a kisgyerekeknél a dackorszak. Át kell menni rajta, jó esetben ez idővel átvált megkomolyodásba és 20-25 évesen, amikor már dolgoznak, besimulnak a társadalomba.


Egy félig-meddig releváns példa saját tapasztalatból:

Egyszer taxit hívtam, késésben is voltam. A társasház ajtaja üveg, előtte két lépcső. A lépcsőn egy csapat fiatal cigányfiú ült, szotyiztak, söröztek, hangoskodtak. Egy darabig tébláboltam bent, hogy ha most kimegyek és ott ácsorgok, biztos jönnek majd a beszólások. Aztán úgy döntöttem, hogy akkor meg a taxi fog elmenni és b..hatom. Kimentem, rájuk köszöntem és megelőzve bármilyen reakciót, megkérdeztem, hogy láttak-e esetleg taxit erre. Első reakció egy általános döbbenet volt, gondolom nem így szoktak hozzájuk szólni. Utána ugyanolyan udvarias hangnemben válaszoltak, hogy nem láttak még. A következő tíz perc azzal telt, hogy a 6-7 cigányfiú felváltva lesett két irányba, szinte versenyezve, hogy ki veszi észre előbb a taxit. Közben beszélgettem velük, udvariasan megkértem őket, hogy a szotyihéjat ne hagyják ott, mert bosszantó felsöpörni (rendszeresen volt ott szotyihéjhegy). Mire megjött a taxi, a csapat éppen a szotyihéjat szedegette és vidáman integettek, amikor beültem.


Úgyhogy igen, én hiszek abban, hogy úgy kell szólni másokhoz, ahogy szeretném, hogy hozzám szóljanak. Nekem legalábbis nem esne jól, ha magas lóról, kioktató hangnemben "kérnének" meg valamire. Valószínűleg én is tüntetőleg nem tenném meg.

2015. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Jaj...:) Most te voltál a hp, aki kipottyantott egy gyereket és azt hiszi, már mindenkit utasítgathat, mindenkinek tekintettel kell rá és a gyerekére lennie.


Kb. ezt gondolták a srácok és meg is adták neked rendesen, ami szerintük jár.


Többre mentél volna kedvességgel. :/

2015. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért félig megnyugtattatok. :)

Amúgy aki ezt írta az nem tudom honnan vette, hogy bunkón és kioktatón szóltam rájuk. Nem mondom, hogy kedves voltam, szóval nem azt mondtam, hogy drága fiúk, kérem szépen tisztelettel, hogy távolabb legyetek szívesek dohányozni. :) Hanem csak ennyit mondtam, hogy "Fiúk, légyszi figyeljetek már oda legközelebb, hogy ne egy kisbaba mellett gyújtsatok rá, annyi hely van itt". Szerintem ez azért nem bunkó stílus. Ha annyira "hp, aki kipottyantott egy gyereket és azt hiszi, már mindenkit utasítgathat" lennék, akkor most nem aggódnék azon, hogy helyesen tettem e hogy rájuk szóltam :D.

2015. máj. 19. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltételeztem, hogy bunkó voltál, de a leírásodból az jött le, hogy inkább hajlott az utasítás, mint a kérés felé.

Az pedig kamaszkorban vörös posztó, a.k.a. "nekem ne mondja meg senki, hogy mit csináljak".

2015. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!